Luboń

Rowerem po Luboniu i… Kubie

Retroweriada 2017 - VI Ogólnopolski Zlot Miłośników Rowerów  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Retroweriada 2017 - VI Ogólnopolski Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych - Poznań 11.06.2017 r.

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i na dodatek być niejako w dwóch miejscach równocześnie? Przy odrobinie chęci i fantazji będzie to możliwe podczas niedzielnego rajdu rowerowego w Luboniu.

Rajd rowerowy połączony będzie tym razem z relacją z miesięcznej wyprawy rowerowej po Kubie, którą odbył Jakub Rybicki. Jak przekonuje można w tej wyspie zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Ale jaka jest od środka, co w sobie kryje, co myślą ludzie i jak im się żyje? Jest to kraj pełen emocji, tajemnic, piękna, brzydoty, rumu i cygar – zdradzają część opowieści organizatorzy.

Zapraszamy na ten interesująco zapowiadający się rajd wraz z Fundacją Pro Bike & Dance.  Opowieść o wciąż egzotycznej dla większości Kubie nie będą jedyną dodatkową atrakcję rowerowej wyprawy. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy prowadzące do wspólnej mety. Pierwsza z nich rozpocznie się w Luboniu pod Urzędem Miasta i poprowadzi przez Wiry, Jarosławiec, Trzebaw i Górkę.

Będziemy podziwiać romantyczny zameczek wybudowany przez Tytusa Działyńskiego na wyspie Zamkowej na jeziorze Góreckim – dodają organizatorzy z Fundacji Pro Bike & Dance.

Następnie uczestnicy rajdu pojadą jeszcze przez Pożegowo do Puszczykowa. Do wyboru jest jeszcze trasa, którą każdy wyznaczy sobie samodzielnie. Meta rajdu znajdować się będzie w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Kołłątaja 2). Na uczestników na mecie rajdu czekać będzie również ciepły posiłek, kawa oraz drożdżówka. Będą także mieć prawo do udziału w losowaniu upominków rajdowych.

Na mecie będzie także możliwość znakowania rowerów przez Policję, zorganizowane zostaną zawody w slow bikingu. Zwycięzcą zostanie ta osoba, która najwolniej przejedzie dystans 10 metrów.

Będzie również opowieść o miesięcznej wyprawie rowerowej przez Kubę, którą snuć będzie Jakub Rybicki. Jego pasją i zawodem jest fotografia. Jest laureatem wielu nagród fotograficznych i autorem książki Po Bajkale. Współpracuje z magazynami i portalami podróżniczymi. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał ponad 50 krajów.

Zapisać można się wysyłając swoje imię i nazwisko na adres iwona.cerba@rower-power.pl. Koszt udziału w rajdzie to 15,00 złotych, a zapisy trwać będą do czwartku 12 października, bądź do wyczerpania miejsc.

Rajd odbędzie się w niedzielę 15 października. Osoby, które wybiorą pierwszą trasę wyruszą spod Urzędu Miasta Luboń o 9:00. Meta rajdu w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Kołłątaja 2) czynna będzie od 12:00 do 16:00.

Znakowanie rowerów przez Policję odbywać się będzie od 12:00 do 14:30, a zawody w slow bikingu od 12:00 do 14:30. Opowieści o miesięcznej wyprawie rowerowej przez Kubę autorstwa Jakuba Rybickiego będziemy mogli wysłuchać o 14:30.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Eva Blue

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz