K U L T U R A

Rok na Scenie Wspólnej

Chodz_na_slowko  Foto: mat.prasowe

Widzowie zasiądą pod gołym niebem – na dachu, a akcję sztuki śledzić będą dzięki rozsuwanemu horyzontowi sceny. Po raz pierwszy to unikatowe rozwiązanie techniczne zostanie wykorzystane podczas przedstawienia „Chodź na słówko” kończącego pierwszy sezon artystyczny Sceny Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka

Chodz_na_slowko Foto: mat.prasoweScena Wspólna rozpoczęła swoją działalność jesienią 2013 roku i jej kalendarz bardzo szybko zapełniony został propozycjami głównie dla dzieci i młodzieży organizowanymi przez Centrum oraz Szkołę i Stowarzyszenie „Łejery.

W ciągu 9 miesięcy działalności na 145 wydarzeń przybyło łącznie ponad 8 000 widzów, którzy zobaczyć mogli m.in. dwie premiery teatralne: „Czy umiesz gwizdać, Johanno?” w reżyserii Laury Słabińskiej i „Feniks powraca do domu” w reżyserii Jerzego Moszkowicza – informuje Małgorzata Bawer, rzeczniczka Centrum Sztuki Dziecka

W programie pojawiło się również wiele propozycji muzycznych, nie tylko koncertów, ale również eksperymentalne instalacje dźwiękowe i nowatorskie performance muzyczne dla przedszkolaków. Na Scenie znalazły swe miejsce wydarzenia specjalne Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! A także warsztaty twórcze dla najmłodszych.

Kończące sezon przedstawienie Chodź na słówko przeznaczone jest dla widzów od 8 lat, lecz jego humor i przesłanie trafia doskonale również do dorosłych widzów. Zjawiskowe kreacje stworzyli aktorzy Teatru Nowego: Anna Mierzwa, Radosław Elis i Michał Kocurek. Bohaterami spektaklu są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu rozwiązaniu.

„Chodź na słówko” – Scena Wspólna, ulica Za Cytadelą, 29 lipca, godzina 19:00, Bilety 15 zł.

Scena Wspólna Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz