POZnań

ROGAL DLA POTRZEBUJĄCYCH

kupując rogale wspierasz potrzebujących - jak św. Marcin :) Foto: CaritasŚwięty Marcin tak dobrze znany w Poznaniu zasłynął ze swej dobroczynności. Podczas uroczystości przypominamy o tym i namawiamy do naśladowania.

Tradycja wypiekania rogali narodziła się w 1891 roku. Wtedy właśnie proboszcz parafii pw. św. Marcina, ks. Jan Lewicki zaapelował do wiernych by wzorem patrona kościoła zrobili coś dla najbiedniejszych. Pierwszy na ten apel odpowiedział cukiernik Józef Melzer, który zaproponował, by ci których na to stać, kupowali smakołyk i przekazywali go potrzebującym. Uzyskiwano też pieniądze, za które organizowano pomoc żywnościową i wigilię świąt Bożego Narodzenia dla biedniejszych poznaniaków.

Caritas w tym roku już po raz czwarty wraz z Duszpasterstwem Młodzieży rozprowadza rogale świętomarcińskie, wracając tym samym do pierwotnej idei zapoczątkowanej przez księdza Lewickiego.

Od niedzieli (7.11) do 11 listopada Poznaniacy oraz mieszkańcy aglomeracji będą mogli w wybranych punktach kupić smakołyk w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność torebkach, a uzyskana ofiara przeznaczona zostanie na zorganizowanie Wieczerzy Wigilijnej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta Poznania, która zostanie zorganizowana na terenie MTP.

Zobacz, gdzie można nabyć rogale do 11 listopada: Bar „Caritas” na pl. Wolności 1, stoisko Caritas przy kościele pw. św. Marcina – ul. Święty Marcin, stoisko Caritas przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela – ul. Fredry.

11 listopada czynne będzie stoisko Caritas na placu przed Zamkiem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz