POZnań

Parking dla autobusów turystycznych nie jest dla samochodów!

Straż Miejska panorama  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, Zarząd Dróg Miejskich w porozumieniu ze Strażą Miejską i Policją ustaliły miejsca, w których można parkować autokary turystyczne. Będziemy dbać o to, żeby samochody nie blokowały miejsc dla autobusów. Rzecz bardzo drobna, ale mamy nadzieję, że znacząco ułatwi ona życie osobom, które odwiedzają Poznań. Te miejsca są pod szczególną ochroną Straży Miejskiej i Policji prosimy o tym pamiętać – mówi Tomasz Kayser wiceprezydent Miasta Poznania.

Straż Miejska panorama Foto: Piotr Rychter

Prace trwały długo, miejsca wskazali turyści, a później Policja, Straż Miejska i ZDM musiały ustalić, które z nich będą nadawały się dla tak dużych pojazdów. To jest wynik wspólnej pracy kilku zespołów. PLOT rozpoczyna dystrybucję ulotek, chcemy dotrzeć do wszystkich zainteresowanych – między innymi pilotów i firm turystycznych. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdzie turyści są wysadzani na środku drogi, dlatego oprócz miejsc parkingowych są przygotowane specjalne przystanki, gdzie autokar może bez przeszkód wypuścić pasażerów. Zależy Nam na informowaniu Poznaniaków, a nie ich karaniu – dodaje wiceprezydent Kayser.

Dzięki zmianom w przepisach łatwiej jest walczyć ze źle zaparkowanymi pojazdami. Jeśli kierowca zapomni się i zostawi swoje auto na takim parkingu, może liczyć się z odholowaniem pojazdu i łącznymi kosztami przekraczającymi 600 zł. Przez dwa ostatnie miesiące tylko na ulicy Stawnej Strażnicy Miejscy interweniowali 150 razy (149 kierowców ukarano, skierowano 1 wniosek o ukaranie do sądu). Tutaj nie ma mowy o zakładaniu blokady – przestrzega Przemysław Piwecki rzecznik Straży Miejskiej – auto jest odholowywane natychmiast, czego nikomu nie życzę. Dlatego informujemy i staramy się dotrzeć do świadomości jak największej liczby mieszkańców.

Parking bezpłatny dla autokarów turystycznych znajduje się na Ostrowie Tumskim
Parkingi płatne dla autokarów turystycznych: ul. Dominikańska, ul. Stawna, Aleje Marcinkowskiego
Przystanki dla autokarów turystycznych: al. Armii Poznań, ul. Św. Marcin, ul. Dworcowa, ul. T. Kościuszki. Na przystankach i parkingach zamontowano specjalne tablice, które pomogą przewodnikom pokazać uczestnikom wycieczki gdzie się znajdują i gdzie spotkają się po zakończonej wycieczce.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz