POZnań

Rodzinne zawody pływackie w Termach Maltańskich

Szkoła pływania Fregata Swimming  Foto: facebook

Co roku w Termach Maltańskich do rywalizacji przystępuje prawie 700 zawodników – zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, a najlepsi także puchary! Rozpoczęły się zapisy na największe w Poznaniu, rodzinne amatorskie zawody pływackie „Fregata Family Cup“.

Nauka pływania w Szkole FregataCelem imprezy jest popularyzacja nauki pływania wśród dzieci oraz zdrowego i aktywnego trybu życia. W zawodach startują zarówno dzieci rozpoczynające swoją przygodę z pływaniem jak i już potrafiące pływać. Aby umożliwić start wszystkim dzieciom, także tym które dopiero uczą się pływania, rozgrywane są również konkurencje z tzw. przyborem.

Fregata Family Cup to impreza sportowa o charakterze rodzinnym, dlatego – jak co roku – odbędą się również sztafety rodzinne, podczas których startować będą rodzic wraz z dzieckiem. Zawody odbędą się w Termach Maltańskich 4 czerwca.

Zupełną nowością będą natomiast konkurencje dla dorosłych – zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet.

Chcemy, żeby to były zawody amatorskie, rodzinne, dlatego uczestnicy nie powinni być zrzeszeni w żadnym klubie sportowym – informuje Lech Bojarski, z Szkoły Pływania Fregata Swimming.

Konkurencje:

Każdy uczestnik może płynąć dowolnym stylem pływackim. Dzieci najmłodsze (rocznik 2011 i młodsi) mogą płynąć samodzielnie lub wykorzystać do pomocy przybór pływacki: „motylki”, deskę, „makaron”. Zawodnicy startują wg poniższych kategorii wiekowych:
– rocznik 2011 i młodsi – 25 m stylem dowolnym z przyborem lub bez
– rocznik 2010-2009 – 25 m stylem dowolnym
– rocznik 2008-2007 – 25 m stylem dowolnym
– rocznik 2006-2005 – 50 m stylem dowolnym
– rocznik 2004-1999 – 50 m stylem dowolnym
– dorośli: rocznik 1998 i starsi – 50 m stylem dowolnym
– sztafeta rodzinna – 2 x 25 m stylem dowolnym

Użyte w artykule zdjęcia: facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz