Na widelcu POZnań

Restaurant Day – pysznie! FOTO!

Restaurant Day na Placu Wielkopolskim (1)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Najbardziej smakowały nam sałatka ziemniaczana w winegrecie i rosół tajski na Placu Wielkopolskim oraz nowe ruskie w Meskalinie. Restaurant Day kulinarna turystyka zaczyna w Poznaniu rozkwitać!

Nie tylko pyszny schabowy z pyrami u mamy ale południowy spacer po smakowitych miejscach to dzisiejsze przyjemności wywołujące cudowny błogostan.

Ziąb! Wokół straganu przy Placu Wielkopolskim grupy przyjaciół smakujące podgrzewane na taczkowych rusztach przysmaki. Ceny bardzo przystępne, serwowanymi porcjami można spokojnie się najeść. Duża pita z rwaną wołowiną za 10 zł i przepyszna sałatka ziemniaczana za piątkę! Tak, lubimy pyry – w każdej postaci – ziemniak w winegrecie to połączenie wielkopolskiej tradycji ze słonecznym południem. Całość pogodził obłędny sos, oliwa, musztarda i miód, do tego kilka listków rukoli. Konieczna okazała się dokładka, choć porcja była solidna!

Rosół tajski choć w papierowym kubku z kolorową serwetką, by nie oparzyć rąk jak z najlepszej restauracji. Cudownie rozgrzewał ciało i ducha! Dzień dobry mówiły spore krewety, pyszny bulion z wyrazistym kokosem, sporo warzyw i na dnie makaron – wszystko bardzo sycące. Kulinarna uczta była dziełem ekipy Golden Spoon. Zawiedzeni ofertą lokali gastronomicznych postanowili wyjść naprzeciw własnym gustom i oczekiwaniom i stworzyć przestrzeń dla kuchni z najwyższej półki.

Przed Meskaliną już przed 12:00 czekał wygłodniały tłum. To miejsce mi się podoba! W ofercie kuchnia rosyjska – wiadomo pierogi! Kitajskie smażeńce, carskie faworyty o i najlepsze nowe ruskie. Kuchnia bardzo oryginalna – łącząca smaki, ruskie niby znamy, ale smak soczewicy i grzybów znakomicie uzupełniał się z doskonałym ciastem. Mieliśmy jeszcze ochotę na kaszę gryczaną po tajsku i pszenice w sosie teryiaki….

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz