Ogrody

Remont ul. Dąbrowskiego – będą utrudnienia

ul. Dąbrowskiego przed remontem  Foto: Google street

ul. Dąbrowskiego przed remontem Foto: Google streetRemont nawierzchni niemal zawsze oznacza kłopoty kierowców. Zwłaszcza, gdy dotyczy ruchliwej ulicy, a tak będzie właśnie w tym wypadku. Od środy (4.09) przez ponad dwa tygodnie trwać będą praca na odcinku ulicy Dąbrowskiego.

Nawierzchnia na ulicy Dąbrowskiego od dawna nie jest zniszczona. Do tej pory prowadzone tu były tylko doraźne prace. Teraz stary, połatany asfalt zostanie usunięty i zastąpiony nowym, gładkim “dywanikiem”. Roboty drogowe będą prowadzone na odcinku od ulicy Szpitalnej do ulicy Polskiej.

Pojawienie się drogowców oznaczać będzie także zmianę organizacji ruchu i objazdy.

Jeden pas ul. Dąbrowskiego zostanie całkowicie zamknięty dla samochodów. Obowiązywać będzie zatem tylko jeden kierunek ruchu. Samochody jadące od strony centrum pojadą praktycznie bez zmian między ulicą Szpitalną a ulicą Polską.

Jadąc w przeciwnym kierunku, a więc w stronę centrum, będziemy musieli korzystać z objazdu, który poprowadzi nas  przez ulice Polską i Nowinę.

Czekają  nas także zmiany w komunikacji. Autobusy linii nr 61 i 86 jadące w kierunku pętli Ogrody, kursować będą objazdem przez ulicę Nowina. Przystanek końcowy “Ogrody” dla autobusów linii nr 61 i 86 zlokalizowany zostanie na ulicy Szpitalnej, przy pętli tramwajowej,  a początkowy – w zatoce na ulicy Szpitalnej w kierunku ulicy Nowina.

Wyłączony z użytkowania będzie przystanek vis a vis Ogrodu Botanicznego i Technikum Energetycznego.

Remont nawierzchni na tym odcinku ul. Dąbrowskiego ma się zakończyć w sobotę 21 września.

Objazdy na Dąbrowskiego Foto: Google Maps

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz