Starołęka

Remont na Starołęce, uwaga na zmianę lokalizacji przystanków

Tramwaj na Fredry  Foto: TD

W nocy z 12 na 13 maja z piątku na sobotę rozpoczną się kolejne zaplanowane prace – I etap remontu zwrotnic wjazdowych i wyjazdowych na pętli Starołęka. Uwaga, zmienione zostaną lokalizacje przystanków tramwajowych i autobusowych.

I etap prac torowych na pętli Starołęka spowoduje konieczność zmiany lokalizacji przystanków tramwajowych i autobusowych w obszarze pętli.

Od soboty – 13 maja (do piątku, 19 maja) tramwaje linii numer 4, 11, 12, 13 i 17 będą odjeżdżać wyłącznie z peronu nr 3 (przy bramie zajezdni Forteczna).

Od nocy z 12 na 13 maja (piątek/sobota) do odwołania autobusy nocnych linii nr 237 i 247 jadące w kierunku ronda Rataje, zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku zlokalizowanym przy jezdni na ulicy Starołęckiej (między przystankami dla wysiadających z tramwajów a pawilonami handlowymi).

Dodatkowo, autobusy linii nr 237 będą dojeżdżać do przystanku linii 58 na pętli przy ul. Książęcej (za torami).

Zarząd Transportu Miejskiego informuje także, że w piątek – 12 maja na swoją stałą trasę do pętli Ogrody wróci tramwaj linii numer 7. Jest to związane z dobiegającym końca remontem przejazdów na ulicy Przybyszewskiego (przy ul. Marcelińskiej i Szamarzewskiego).

Nowy Tramwaj - Moderus Gamma

Użyte w artykule zdjęcia: TD, Tomasz Dworek

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • bardzo mi się podoba ten Moderus Gamma, oby szybko jeździł po Poznaniu i nie psuł się jak prototypowa tatra