Starołęka

Budowa ronda na Starołęckiej i inne utrudnienia

Budowa ronda na Starołęckiej i inne utrudnienia  Foto: Google Street View

Inwestycje drogowe z każdym dniem trwających wakacji nabierają tempa. Właśnie rozpoczyna się budowa ronda na ulicy Starołęckiej, ale kierowców od dzisiaj czekają utrudnienia również w centrum.

Remont nawierzchni fragmentu ulicy Mostowej odczuli dzisiaj na własnej skórze kierowcy, którzy utknęli w korkach jadąc w kierunku ulicy Estkowskiego czy Małych Garbar.

Poniedziałek (10.07) to również początek wymiany asfaltu na ulicy Kościuszki. Od tego dnia fragment między ulicami Powstańców Wielkopolskich i Ratajczaka jest całkowicie zamknięta. Prace powinny zakończyć się 21 lipca.

To oczywiście tylko niektóre utrudnienia w Poznaniu. Dzisiaj (10.07) rozpoczyna się także budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Głuszyna. Dodatkowo przebudowana zostanie ul. Głuszyna na odcinku od Starołęckiej do Klimontowskiej. Powstaną również chodniki, drogi dojazdowe do budynków, ścieżka rowerowa, przebudowane zostaną także m. in. linie energetyczne, telekomunikacyjne, wodociągi i kanalizacja deszczowa. Wszystkie ta prace trwać będą do końca listopada. Inwestycja ta pochłonie 5.300.000,00 złotych.

Co to wszystko oznacza dla kierowców?

Zamknięta dla samochodów będzie odcinek ul. Głuszyna od skrzyżowania ze Starołęcką do ul. Lipnickiej.

Na samej ulicy Starołęckiej od ulicy Wadowickiej do skrzyżowania z Głuszyną będziemy mogli jechać tylko w jedną stronę od centrum miasta. Nie skręcimy w lewo w Andrychowską i Wadowicką. Dojedziemy w te miejsca od ul. Rozwadowskiej, albo objazdem przez ul. Lipnicką, Głuszyna, Klimontowską i Staszowską.

Jeden kierunek jazdy, będzie obowiązywał także na ul. Głuszyna od Lipnickiej do Klimontowskiej. Tutaj także jechać będziemy mogli tylko strony centrum Poznania. Podczas remontu niemożliwe będą skręty z ul. Głuszyna w Skawińską. Nie będzie można także skręcić w Lachowicką. Będziemy musieli skorzystać z objazdów, które poprowadzą od ul. Staszowskiej, na której będzie obowiązywał jeden kierunek jazdy.

Na środku obecnego skrzyżowania stoi figura Marii Niepokalanej. Miejski Konserwator Zabytków nie zgodził się, by ufundowana ponad 100 lat temu przez gminę Starołęka Wielka rzeźba stanęła na stałe w innym miejscu.

Zmiany także dla pasażerów autobusów miejskich. Swoje trasy zmienią autobusy linii 58, 247 i 527.

Autobusy 58 i 247 poruszające się od strony Starołęki do Sypniewa kursować będą przez ul. Lipnicką. Trasa autobusu linii 527 ze Starołęki do Kamionek nie ulegnie zmianie, jednak w kierunku przeciwnym będzie on kursował przez Lipnicką, Głuszynę, Staszowską i Czernichowską. Tymi ostatnimi ulicami poruszać się będą również autobusy linii 58 i 247 jadące z Sypniewa na Starołękę.

Nowością będzie przystanek na żądanie Andrychowska, który pojawi się na trasie objazdu. W czasie prac nieczynne będą dotychczasowe przystanki Starołęka Wielka na ulicy Głuszyna oraz Tarnobrzeska, ale tylko w kierunku Starołęki.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz