Sport

Rekordowy mityng na Golęcinie

Memoriał Czesława Cybulskiego - biegacze 100metrów paraathletics  Foto: materiały praswe / Klaudia Berda

Stadion na Golęcinie sprzyjał lekkoatletom. Aż w dziewięciu konkurencjach padł rekord mityngu, trzykrotnie osiągano rekord stadionu, a wynik biegu na 2000 m z przeszkodami jest najlepszym rezultatem na tym dystansie w obecnym sezonie.

Gwiazdy Memoriału Czesława Cybulskiego nie zawiodły, choć znakomite wyniki padały nie tylko w konkurencjach obsadzonych najbardziej utytułowanymi lekkoatletami świata. Polskich kibiców powinny cieszyć przede wszystkim występy Martyny Galant, która po fantastycznym finiszu na 1500 m zbliżyła się do swojej życiówki (4:05.48) i ustanowiła rekord zawodów. Tylko 2 cm niżej od swego tegorocznego najlepszego wyniku skakał Piotr Lisek (5.80) wyrównując swój rekord poznańskiego stadionu. Najlepszy rzut w sezonie oddała Anita Włodarczyk (71.73). Nadzwyczajne emocje towarzyszyły biegowi na 2000 m z przeszkodami, w którym triumfowała Tatiane Raquel Da Silva 6:01.47 (pierwszy wynik tegorocznych światowych list). W tej konkurencji, choć na mecie poza pierwszą trójką, swoją życiówkę wybiegała Aneta Konieczek (6:06.85). Równym występem może cieszyć się Pia Skrzyszowska (12.87), która dopiero powraca do szybkiego biegania.

Pozostałe konkurencje, w których padały rekordy mityngu to 400 m ppł kobiet i mężczyzn, skok w dal kobiet, 800 m kobiet i mężczyzn, 1500 m mężczyzn.

Jak co roku o wspaniałe sportowe widowisko zadbali paralekkoatleci, którzy rywalizowali w biegu na 100 m oraz pchnięciu kulą. Amatorzy biegania rozgrzali do czerwoności golęcińską bieżnię podczas sztafet 10x400m. Zwycięska drużyna Mistrzowski Trening prowadziła niemal przez większość biegu. Na przedostatniej zmianie straciła prowadzenie, które odzyskała na ostatnim okrążeniu.

Dziękujemy zawodnikom i publiczności za wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w kolejnej odsłonie Memoriału Czesława Cybulskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Jakub Kaczmarczyk, materiały prasowe / Klaudia Berda, materiały praswe / Klaudia Berda

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz