Aglomeracja

Rekordowy lipiec dla Portu Lotniczego Poznań-Ławica!

Lotnisko Ławica - lądujący samolot Germanwings D-AKNF  Foto: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter

Port Lotniczy Poznań-Ławica ogłosił rekordowe wyniki za lipiec 2023 roku. W tym miesiącu udało się obsłużyć aż 356 487 pasażerów, co stanowi wzrost o 13% w stosunki do ubiegłego roku.

Warto również zauważyć znaczący wzrost liczby pasażerów korzystających z tanich linii lotniczych (LCC). Tylko w lipcu m.in. Ryanair czy WizzAir przewieźli 160 182 pasażerów, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu do poprzedniego roku. Linie tradycyjne zanotowały wzrost o 29%, obsługując 33 988 pasażerów, podczas gdy liczba pasażerów przewożonych przez linie czarterowe wyniosła 161 802, co stanowi wzrost o 12%.

Wyniki za okres styczeń – lipiec 2023 są również imponujące. W tym czasie obsłużyliśmy łącznie 1 527 959 pasażerów, przekraczając wyniki z poszczególnych lat aż do 2015 roku – informuje Błażej Patryn, rzecznik lotniska.

Najpopularniejszym kierunkiem tanich linii w lipcu był Zadar, a Dublin i Budapeszt zajęły kolejne pozycje na podium. Jeśli chodzi o linie tradycyjne, to Frankfurt zdetronizował Warszawę jako najpopularniejszy kierunek.

W przypadku linii czarterowych, największym zainteresowaniem cieszył się Antalya, a Rodos, Heraklion, Bodrum i Palma znalazły się również wśród najchętniej wybieranych destynacji.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz