K U L T U R A

RED BULL I-BATTLE – podsumowanie

RedBull iBATTLE Poznań Panorama  Foto: Łukasz-Nazdraczew Red Bull/LepszyPoznan

W klubie Blue Note w ostatni piątek odbyła się muzyczna bitwa na najlepsze kawałki siódmej odsłony polskiej edycji Red Bull I-Battle. Najcelniejsze ciosy padały ze strony drużyny Electronic Poka Poka Poznań, która zdobyła największe owacje publiczności, wygrywając w finałowym pojedynku z Barwami Szczęścia.

RedBull iBATTLE Poznań Panorama Foto: Łukasz-Nazdraczew Red Bull/LepszyPoznan

Bitwa na iPody to wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą być mistrzami muzycznej wagi ciężkiej! Osiem dwuosobowych drużyn, uzbrojonych w iPody wypełnione powalającymi na kolana utworami mierz a się w aranżowanych pojedynkach. Teamy muszą celnie ripostować przeciwników przy jednoczesnym pozyskiwaniu „głosów” publiczności! Zwycięzca zostaje wyłoniony po zmierzeniu natężenia owacji miernikiem decybeli.

Mimo ujemnych temperatur na zewnątrz, w klubie Blue Note w piątkowy wieczór panował iście tropikalny klimat. Gorąca atmosfera, tłum rozwrzeszczanych gardeł, zacięta rywalizacja, muzyczny koktajl serwowany przez uczestników. Na uznanie zasługują nie tylko drużyny, które wystąpiły w muzycznej bitwie, ale również wspaniała publiczność – występująca w roli jury. W stolicy Wielkopolski zwyciężyli Dawid Niemczyk i Tomek Trojanowski. Swoimi utworami podbili serca i gardła zgromadzonych w klubie. Poznaniacy udowodnili, że znajdują się w ścisłej czołówce najlepiej bawiących się miast na muzycznej mapie Polski.

Na ringu zmierzyli się m.in.: Dj Decks, Andrzej Siwiecki, Mateusz „Fafaq” Borowicz. Uczestnicy serwowali słuchaczom ciosy muzyczne od disco, przez hip – hop, house, elektro aż po dub stepu i drum’n’bassy zapisane na ich iPodach. O wyniku decydowało natężenie reakcji i aplauz publiki, które po każdym pojedynku było mierzone za pomocą decybelomierza. Kolejne przystanki Red Bull I-Battle zagoszczą w: Szczecinie i Lublinie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz