Sport

Recordowa Dziesiątka z Kenijczykami i Etiopkami

Maniacka Dziesiątka - Poznań 19.03.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Już za tydzień 10 marca aż 5000 uczestników z całego kraju powalczy o swoje nowe rekordy życiowe. Co roku Recordowa Dziesiątka gromadzi czołowych biegaczy i biegaczki m.in. mistrzów Polski i Europy. W tym roku na poznańskiej trasie zobaczyć będzie można biegaczy z Kenii z rekordami życiowymi lepszymi od rekordu biegu oraz Etiopki z którymi zmierzy się m.in Anna Gosk finalistka ostatnich Mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

Trasa biegu należy do jednych z najszybszych w kraju. Start zlokalizowano na ul. Abpa Baraniaka, następnie biegacze pobiegną ulicą Jana Pawła II by na Rondo Sródka wracając drugą nitką ulicy Jana Pawła II wbiec przez Berdychowo i Piotrowo na most Rocha. W dalszej części uczestnicy wbiegną na ulicę Mostową by następnie ulicą Garbary poprzez ul. Kazimierza Wielkiego i ponownie most Rocha podążyć w kierunku mety. Ostatnie kilometry to ulica Kórnicka, ponownie ulica Jana Pawła II i trasa wzdłuż toru regatowego Malta.

Trasa dostosowana jest do obecnej komunikacji miejskiej a z uwagi na krótki dystans 10 kilometrów i krótki czas przebywania uczestników na trasie w centrum miasta spotyka się co roku z dobrym odbiorem zarówno mieszkańców jak i kierowców.

Na trasie biegu dopingować będą zespoły muzyczne, organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania na trasie biegu. Start o godzinie 12:00 z ulicy Abpa Baraniaka.

Jeszcze tylko do 5 marca można zapisywać się na stronie www.recordowadziesiatka.pl

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Czyli w najbliższą niedzielę czeka nas horror komunikacyjny!