RAJD ZWIADOWCÓW

RAJD ZWIADOWCÓW Foto: AWANGARDATych którzy lubią prawdziwą przygodę nie trzeba będzie długo namawiać, by spędzić jedną z najbliższych sobót bardzo aktywnie. Czasu do namysłu nie zostało zbyt wiele. Zapisać można się tylko do 17 października!

Gra terenowa Rajd Zwiadowców organizowana przez Stowarzyszenie Grupa Aktywnych Awangarda to piesza wędrówka łącząca elementy sztuki przetrwania, czyli „znalezienia elementów dyskomfortu” ze współpracą osób często przypadkowych, dopiero na starcie dobieranych przez Komandora Rajdu (uczestnicy tej edycji startują wyłącznie w zespołach).

Nie jest to kolejna impreza z cyklu popularnych biegów na orientację. Nasz cel to świadome załamanie cyklu dnia. Wszechogarniająca ciemność, niska temperatura, wilgoć, są sprzymierzeńcami organizatorów. Zadania sprawdzające jasność umysłu po wielu godzinach marszu, czy też mordercze czasy działania niektórych punktów kontrolnych sprawiają, że uczestnicy przeistaczają się w prawdziwych zwiadowców.

Organizatorzy tegorocznej edycji Rajdu Zwiadowców w etapie finalnym kładą szczególny nacisk na zgranie zespołu. Warunkiem dopuszczenia do dalszego etapu jest dotarcie do celu w wyznaczonym czasie i pełnym składzie zgłoszonym na starcie.

W grze mogą brać udział wyłącznie osoby dorosłe. Wyjątek stanowią uczniowie szkół średnich o profilu wojskowym (sportowym), pod warunkiem obecności dorosłego opiekuna w każdym z zespołów. Na każdym etapie gry uczestnicy mogą skontaktować się z Komandorem Gry i przerwać wędrówkę. Nie tylko cechy fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne mają duży wpływ na wynik finalny gry. Aby zespół dotarł do mety w pełnym składzie, musi współdziałać, krok po kroku osiągać mniejsze cele. Kryzys jednego zawodnika może być zaraźliwy. Uczestnicy muszą przetrwać wspólne trudy marszu, nocy i zadań specjalnych. Tego typu przygoda rozwija umiejętność orientacji w nieznanym pozamiejskim terenie, dodatkowo pozwala uwolnić się od codziennej rutyny. Jest to aktywność do jakiej zachęcamy i którą propagujemy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O RAJDZIE:

Gdzie: na granicy powiatów poznańskiego i śremskiego

Kiedy: 23/24 października 2010 r.

O której: godzina19:00 Centrum Hipiki w Jaszkowie k. Śremu

Czas trwania: ok. 12 godzin

Wpisowe: 15 złotych/osobę

Zgłoszenia do 17 października pod adresem e-mail: awangarda@4x4wlkp.pl
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego

Niezbędny sprzęt: latarka czołowa, kamizelka odblaskowa, kompas, telefon komórkowy

Organizator: Stowarzyszenie Grupa Aktywnych Awangarda

Komandor Gry: Bartas +48 604 647 200

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz