POZnań

Pythona czas zacząć

PyLadies.start()  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Ponad 200-osób uczestniczy w kolejnej edycji PyLadies.start(). To warsztaty dla osób, które chciałyby nauczyć się programowania w języku Python. Na terenie MTP powstała baza, gdzie uczestnikom pomagają mentorzy w rozwijaniu swoich umiejętności pisania skryptów.

PyLadies to międzynarodowa grupa, która za cel postawiła sobie promocję, edukację i walkę o większą różnorodność w świecie programistów. By osiągnąć te cele m. in. organizuje warsztaty dla osób, w szczególności kobiet, które dopiero chciałyby nauczyć się programować i poznać możliwości języka Python.

Od czegoś trzeba zacząć. A takie spotkanie, gdzie przez dwa dni przygotowano 18 godzin zajęć z przerwami na posiłki zaowocują osobami, które postanowią przygotować coś w tym języku programowania. Czy to będzie strona internetowa, czy jakaś zaawansowana aplikacja zależeć będzie tylko do ich inwencji.

Uczestnicy tych warsztatów będą mieli możliwość dołączyć do cotygodniowych spotkań PyTrening 4.0, na których wspólnie z mentorami będą dalej pracować nad nowo nabytymi umiejętnościami. Lekcje zaplanowane są na rok akademicki 2017/2018 i mają na celu szlifowanie znajomości języka Python.

Warto obserwować PyLadies, bo to nie ostatnie raz, kiedy zarażają innych miłością do Pythona.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz