Sport

PWPW KLZ: Piotrkowscy „Spartanie” wciąż niepokonani

KLZ: WKS Grunwald - MKZ Unia Racibórz  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom gospodarzem meczu na szczycie w grupie „A”. Drużyna gospodarzy walczy o awans do fazy play-off rozgrywek PWPW KLZ. Przed meczem, Boruta – Olimpijczyk WT Zgierz&Radom zajmował drugą lokatę w grupie z trzema punktami przewagi nad WZS WKS Grunwald -KS Sobieski Poznań. Gospodarze stanęli przed trudnym zadaniem powstrzymania piotrkowskiej „maszyny do zwyciężania”, jak nazywają kibice, drużynę AKS Madej WT Piotrków Trybunalski. Mimo, że zdecydowanym faworytem spotkania wydawała się być ekipa gości, kibice zgiersko-radomskiego teamu, liczyli na niespodzianki i dobrą postawę swoich zawodników. W obu ekipach występują renomowani zawodnicy. W składzie meczowym gospodarzy między innymi, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2017- Roksana Zasina (53 kg) i Yusein Taybe (63 kg) – wicemistrzyni Europy 2017 i wicemistrzyni Świata. Goście w składzie z Yulią Tkach (63 kg) -wicemistrzyni Świata i Mateuszem Bernatkiem ( 75 kg ) -wicemistrz Świata 2017.

Mecz rozpoczął się od walki Roksany Zasiny (Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom) z Angeliką Dytrych (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski). Zawodniczka gospodarzy potrzebowała minuty, by rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2017 -Roksana Zasina wygrywa przez położenie swojej rywalki na łopatki.

W lidze zadebiutowali Sofiya Georgieva (Boruta-Olimpijczyk WT Zgierz&Radom) i Mariusz Łoś ( AKS Madej WT Piotrków Trybunalski). Kibiców szczególnie interesowała postawa Mariusza Łosia. Doświadczony zawodnik, który w swoim dorobku ma tytuł wicemistrza Europy z roku 2009 zmierzył się w swojej pierwszej walce w PWPW KLZ z aktualnym wicemistrzem Polski, Przemysławem Piątkiem.

Pierwsza runda tego pojedynku, bez punktów. W drugiej rundzie doświadczony „lis zapaśniczej maty” objął prowadzenie. Walczący ambitnie Przemysław Piątek, w końcówce walki zdobył dwa punkty, co dało mu zwycięstwo w walce. To był bardzo zacięty i wyrównany pojedynek.

Walką wieczoru w ocenie wielu fachowców było starcie pomiędzy Taybe Yusein (Boruta-Olimpijczyk WT Zgierz&Radom) i Yulią Tkach z ekipy aktualnych Mistrzów Polski – AKS Madej WT Piotrków Trybunalski. Pierwsza runda to dominacja Yulii Tkach. Bogaty repertuar akcji technicznych i prowadzenie 6:0.

W drugiej rundzie Yulia Tkach spokojnie kontrolowała przebieg walki i pewnie w niej zwyciężyła.

W kategorii wagowej do 75 kg, w stylu klasycznym spotkali się dwaj aktualni Mistrzowie Polski. Mistrz Polski i wicemistrz Świata, w kategorii wagowej do 66 kg – Mateusz Bernatek i aktualny Mistrz Polski w kategorii wagowej do 75 kg – Arkadiusz Kułynycz. Swoją siłę i przewagę fizyczną wykorzystał Arkadiusz Kułynycz i to on zdobył punkty dla swojej drużyny.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski (17:16).

Kibice i sympatycy PWPW KLZ zobaczyli widowisko sportowe, stojące na najwyższym poziomie sportowym. Drużyna gości, już cieszy się z awansu do fazy play-off . Gospodarze decydujący bój o awans do play- off stoczą z drużyną WZS WKS Grunwald -KS Sobieski Poznań.

53 kg zapasy kobiet
ROKSANA ZASINA v ANGELIKA DYTRYCH 4:0

65 kg styl wolny
MATEUSZ NEJMAN v KRZYSZTOF BIEŃKOWSKI 1:3

59 kg styl klasyczny
PRZEMYSŁAW PIĄTEK v MARIUSZ ŁOŚ 3:1

63 kg zapasy kobiet
TAYBE YUSEIN v YULIA TKACH 1:3

86 kg styl wolny
DAWID PEPŁOWSKI v PATRYK DUBLINOWSKI 1:3

75 kg styl klasyczny
ARKADIUSZ KUŁYNYCZ v MATEUSZ BERNATEK 3:0

75 kg zapasy kobiet
SOFIYA GEORGIEVA v NATALIA STRZAŁKA 1:1

125 kg styl wolny
MATEUSZ FILIPCZAK v ZBIGNIEW BARANOWSKI 1:3

98 kg styl klasyczny
ŁUKASZ FAFIŃSKI v RADOSŁAW GRZYBICKI 1:3

MVP : ROKSANA ZASINA.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz