Sport

PWPW KLZ: II kolejka zmagań przed nami

WZS WKS Grunwald Poznań - KS Sobieski - AKS Wrestling Team  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Przed nami II kolejka zmagań PWPW Krajowej Ligii Zapaśniczej. W tym tygodniu w szranki staną zawodnicy grupy B.

Pierwszy mecz II kolejki rozgrywek PWPW KLZ w grupie B, to spotkanie AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW – AZS AWF WARSZAWA

Mecz we Wrocławiu, zapowiada się jako widowisko szczególnie ważne dla obu ekip. To dopiero druga kolejka rozgrywek. W rywalizacji zapaśniczych drużyn, już na tym etapie walki w grupach, żadna z ekip nie może pozwolić sobie na stratę punktów, jeżeli chce liczyć się w walce o play off. W lepszej sytuacji przed kolejnym meczem na pewno jest ekipa z Wrocławia, która pokonała w Raciborzu drużynę ubiegłoroczny wicemistrzów PWPW KLZ- Unię Racibórz. Wzmocniona wrocławska drużyna po pasjonującym pojedynku odniosła zasłużone zwycięstwo i stała się poważnym kandydatem do walki o medale PWPW KLZ. We wrocławskim teamie znakomite walki stoczyli : Jessica Blaszka ( 48 kg ), Dawid Kareciński ( 66 kg ), Tatyana Kit ( 58 kg), Adela Hanzlickova ( 69 kg) i Minkailov Zalimkhan ( 97 kg ). Pewnym punktem w ekipie gospodarzy zapowiada się też być Łukasz Banak ( 130 kg).

Drużyna z Warszawy, nie przyjeżdża do Wrocławia, by składać broń. Mimo porażki w pierwszej kolejce z Budowlanymi w Łodzi, warszawianie wciąż liczą się w walce o play off . Minimalna porażka 15:17 nie przekreśla ich szans w rewanżu z Budowlanymi i karze kolejnym rywalom czuć respekt, przed silna ekipą AZS AWF Warszawa. W hali AWF Wrocław z pewnością dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków. W kategorii wagowej do 48 kg, jedna z najlepszych polskich zawodniczek w tej kategorii wagowej, Anna Łukasiak liczy na zwycięstwo z utytułowaną Holenderką Jessicą Blaszką. Młodzieżowy Mistrz Europy Roman Pacurkowski kontra Dawid Kareciński, to może być walka wieczoru. Młoda multimedalistka młodzieżowych Mistrzostw Europy,Anhelina Lysak i Tatyana Kit (wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata) w kategorii wagowej do 58 kg stworzą równie ciekawe zapaśnicze widowisko. Alla Cherkasova (AZS AWF Warszawa), przegrała swój pierwszy pojedynek w Łodzi. We Wrocławiu olimpijka z Rio de Janeiro, wicemistrzyni Europy, będzie chciała udowodnić kibicom i swojej drużynie, że mogą na nią liczyć w kolejnych ważnych meczach. Rywalką Cherkasovej będzie z pewnością Adela Hanzlickova ( trzykrotna wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy ). Kolejny, więc ciekawy pojedynek.Rywalką Cherkasovej będzie z pewnością Adela Hanzlickova ( trzykrotna wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy ). Kolejny, więc ciekawy pojedynek.Rywalką Cherkasovej będzie z pewnością Adela Hanzlickova ( trzykrotna wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy ). Kolejny, więc ciekawy pojedynek.

Mecz AZ SUPRA BROKERS Wrocław v AZS AWF Warszawa, będzie meczem walki o każdy punkt. Widowiskiem, w którym nie zabraknie emocji i ciekawych rozstrzygnięć.

KS UNIA RACIBÓRZ – BUDOWLANI ŁÓDŹ

Arena Rafako Racibórz i walka wicemistrzów Polski PWPW KLZ z beniaminkiem ligi drużyną Budowlanych Łódź. Śląscy mocarze, po porażce z drużyną AZ SUPRA BROKERS Wrocław, będą chcieli pokazać swoim wiernym kibicom, że był to wypadek przy pracy. Wciąż silna drużyna z Raciborza, nie może już trwonić ligowych punktów, bowiem straty te mogą mieć przykre konsekwencje w walce o rozgrywki play off. Będąca na fali, po bardzo udanym ligowym debiucie drużyna Budowlanych Łódź, ułatwiać zadania gospodarzom nie będzie. Mecz w Raciborzu zapowiada się więc, jako spektakl walki na najwyższym sportowym poziomie. Mecz, w którym każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Szczególnie ciekawie zapowiada się walka w kategorii wagowej do 85 kg, styl klasyczny. O ile trenerzy nie wprowadzą taktycznych zmian,możemy obserwować pojedynek aktualnego Mistrza Polski z kategorii wagowej do 66 kg, Gevorga Sahakyana z Mateuszem Wolnym ( II m MP do 80 kg ). Gevorg Sahakyan ( Budowlani Łódź ), pokazał już wielokrotnie, że nie boi się rywalizacji z cięższymi rywalami, a w Łodzi został nawet MVP meczu. W Raciborzu, z pewnością nie będzie miał łatwego zadania, bowiem Mateusz Wolny to uznana zapaśnicza „firma”. W kategorii wagowej do 48 kg doświadczona zawodniczka gości Madalina Linguraru z Rumunii, będzie rywalizować z ambitną i robiącą stałe postępy Agatą Walerzak. Silnym punktem gospodarzy wydaje się być Białorusin Siarhei Staradup (130 kg ). Goście liczą na doświadczenie i sportową klasę Mistrza Polski (59 kg ) Edwarda Barsegjana. W meczu z Unią wystąpi zapewne w wadze 66 kg. Mecz w Raciborzu to wydarzenie sportowe, które trzeba zobaczyć. Arena Rafako Racibórz czeka na kolejna zapaśniczą ucztę.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz