Łazarz

Przystanek obok Stadionu zmienił nazwę

Nowy przystanek Stadion  Foto: lazarz.pl

Kibice jadący na mecz wysiadać będą teraz nie na przystanku “Bułgarska”, ale “Stadion Miejski”. Nie zmieniła się lokalizacja, ale nazwa samego przystanku. Ma to ułatwić dotarcie na arenę Euro 2012 osoby z poza Poznania.

Nowy przystanek Stadion Foto: lazarz.pl

Nowa nazwa “Stadion Miejski” znajduje się już na przystanku w kierunku ulicy Bukowskiej. W dodatku pasażerowie, którzy zmierzają w stronę Centrum i Ogrodów w końcu doczekali się wiaty i ławeczki.

Tak było jeszcze niedawno Foto: lazarz.plZmianę nazwy już rok temu proponował portal lazarz.pl argumentując, że kibice z Irlandii, Włoch i Chorwacji, a także zmierzający na mecze Lecha i Warty (także z innych miast) mogliby bez problemów dojechać na piłkarską arenę przy Bułgarskiej.

Stadion Miejski jest jednym z najważniejszych obiektów w Poznaniu. A skoro swoje przystanki mają już centra handlowe: Poznań Plaza i M1 czy większość poznańskich uczelni, a także “Kinepolis” – to dlaczego więc swojego przystanku nie mógłby otrzymać również poznański stadion? – pytała redakcja.

Wtedy jednak Zarząd Transportu Miejskiego nie widział celowości takiej zmiany. Wprowadzenie takiej zmiany uznaliśmy jednak za niecelowe z uwagi na fakt, że pochodząca od pobliskiej ulicy nazwa “Bułgarska” na trwałe już funkcjonuje w świadomości kibiców nie tylko w Poznaniu, ale w całym kraju – tłumaczyli urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego.

To nie koniec zmian nazw przystanków. W Poznaniu nie będzie już przystanku “Bałtyk”. ZTM podjął decyzję, by również po zakończeniu remontu Kaponiery przystanek ten nosił nazwę “Rondo Kaponiera”. Ponadto przystanek “Babimojska” zmieni nazwę na “Węgorka”, “Baśniowa” na “Folwark Edwardowo”, a “Kopciuszka” na “Królewny Śnieżki”.

Zawsze najświeższe informacje z Łazarza znajdziecie na lazarz.pl

Nowe tabliczki na przystanku Foto: lazarz.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz