Aglomeracja

Przypnij Kokardę

Przypnij Kokardę  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ponad dwadzieścia tysięcy biało-czerwonych kokard przygotowanych zostało aby uczcić 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To inicjatywa pięciu poznańskich firm: MPK, Enea, Enea Operator, Polskiej Spółki Gazownictwa i Aquanet. Przez tę wyjątkową akcję pragniemy przywołać pamięć o Powstaniu Wielkopolskim i razem z mieszkańcami uczcić zwycięstwo Powstańców w walce o naszą wolność. – mówią organizatorzy akcji.

Wielkopolanie swoją systematycznością doprowadzili do odzyskania niepodległości. – dodaje Marek Rezler, historyk – Nie wstydźmy się mówić o wielkopolskiej drodze do niepodległości. Cieszmy się z takich inicjatyw.

Niech to wspólne działanie wielkopolskich firm będzie pozytywnym bodźcem, zachęcającym Wielkopolan do noszenia przygotowanych przez nas kokard narodowych – symbolu Powstania, a także do aktywnego udziału w uroczystościach. – zaznaczają pomysłodawcy.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Spółdzielni “Kaletnik” – Zakładu pracy Chronionej, podopiecznym Stowarzyszenia pomocy Dzieciom i Rodzinom Amici oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Młodzieży Sprawnej inaczej “Śmiałek” przygotowaliśmy ponad 20 000 kokard, które wspólnie z mieszkańcami będziemy dumnie nosić do 6 stycznia 2014 roku. Nie chcieliśmy zlecać produkcji żadnej firmie dziewiarskiej. Chcieliśmy, żeby ich produkcja miała także wymiar społeczny.

Dodatkowo od 10 stycznia do 6 stycznia każdy motorniczy, każdy kierowca i każdy pracownik służb nadzoru ruchu będzie maił kokardę narodową wpiętą w mundur.

Kokardy można odbierać w punktach obsługi Aquanet, Enea oraz biurze Polskiej Spółki Gazownictwa.

O wydarzeniach związanych z akcją organizatorzy będą informować na swoim profilu – PrzypnijKokarde

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz