POZnań

Przybywa drzew w mieście

Drzewa frekwencyjne na Ławicy  Foto: UMP

W ostatnich dniach w kilku miejscach nasadzono drzewa. Część z nich to tak zwane drzewka frekwencyjne dla osiedli, w których podczas ostatnich wyborów była najwyższa w Poznaniu frekwencja.

Sadzenie drzew na ul. Milczańskiej Foto: ZDM

Pierwsze drzewa posadzono na ulicy Milczańskiej od okolic skrzyżowania z ul. Inflancką po ul. Brneńską.

Posadzonych zostanie tutaj 13 jesionów wyniosłych. Z częścią nasadzeń trzeba poczekać do zakończenia prowadzonych tutaj inwestycji.

Łącznie w całym mieście, w ostatnim czasie i najbliższych tygodniach, nasadzonych będzie 650 drzew i około 4 tysięcy krzewów w pasach drogowych administrowanych przez ZDM – informuje poznański Zarząd Dróg Miejskich.

Frekwencyjne drzewka pojawiły się natomiast na Ławicy i Strzeszynie. Zgodnie z zasadami, którą organizowało Miasto by zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach, na osiedlach z najwyższą frekwencją zasadzonych zostanie tyle drzew, ile punktów procentowych będzie ona wynosiła. Na Ławicy frekwencja wyniosła 82,88%, a na Strzeszynie 82,88%. Łącznie oba osiedla ozdobi 166 drzew.

W Lasku Marcelińskim posadzono już 35 lip drobnolistnych. Z kolei na teren przy ul. Wyszomierskiej i Okoneckiej 9 śliw wiśniowych. Kolejne drzewa pojawiły się na Strzeszynie, nieopodal skrzyżowania ul. Literackiej z Hezjoda, gdzie posadzono 36 dębów czerwonych.

Na Strzeszynie powstanie aleja drzew, która ma ciągnąć się od terenu wokół krzyża przy ul. Literackiej aż do ul. Homera. W przyszłości aleja ma osiągnąć długość ok. 660 m. 

Pozostałe drzewa zasadzone będą w 2021 roku. Przez pierwsze lata będą one miały zapewnioną opiekę pielęgnacyjną.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz