Murowana Goślina

Przedszkola w Murowanej Goślinie otwierają się po przerwie

kreda  Foto: Sharon Mccutcheon

Dwa przedszkola w Murowanej Goślinie od dziś otworzyły się po przymusowej przerwie. Kolejne cztery planują otwarcie od najbliższego poniedziałku (11.05). Właściciele pozostałych placówek jeszcze nie podali daty ponownego otwarcia.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił pod koniec kwietnia, że otwarcie żłobków i przedszkoli możliwe będzie od środy 6 maja. Większość samorządów, w tym władze Poznania ogłosiły, że ze względu na zagrożenie zakażeniem otwarcie placówek nastąpi w późniejszym terminie.

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina informuje, że nie ma na swoim terenie przedszkoli i żłobków samorządowych – informuje Katarzyna Dobrowolska z Urzędu Miasta i Gminy – Burmistrz Dariusz Urbański jest jednak w stałym kontakcie z dyrekcjami lokalnych placówek.

Pierwsze otworzyły się Klub Przedszkolaka oraz Smocze Wzgórze. Od poniedziałku (11.05) dzieci będą mogły wrócić również do przedszkoli Promyk, Słoneczko, Groszek i Leśne Skrzaty. Kolejne placówki poinformują o dacie ponownego uruchomienia w najbliższych dniach. Trwa też ustalanie listy dzieci, które będą korzystały z zajęć.

Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ oraz GIS w pierwszej kolejności z przedszkola powinny korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Powinny to być zatem dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkujących, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Użyte w artykule zdjęcia: Sharon Mccutcheon

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz