Przechodzisz na czerwonym? Będzie bombka!

police 2  Foto:

Co trzecia osoba, która ginie na drogach Wielkopolski to pieszy! Niestety. Przechodzenie przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle, to częsty widok. Wielkopolskim policjantom w karaniu niefrasobliwych przechodniów pomagały dzieci i… bombki choinkowe.

police 2

Dzisiaj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w rejonie Mostu Teatralnego przyglądali się jak piesi przechodzą przez ulicę. Razem z policjantami pieszych obserwowały dzieci, uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr. 23 z Poznania. Tym razem jako mandaty wręczane były bombki choinkowe, wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Tylko w ciągu kilku pierwszych minut akcji, policjanci złapali kilkadziesiąt osób, które beztrosko spacerowały po przejściu dla pieszych na czerwonym świetle. Mundurowi pouczali, przestrzegali, a dzieci uczyły się jak NIE PRZECHODZIĆ przez ulicę. Kolejną karą było wysłuchanie nagany od dzieci, co na wielu wywierało ponoć szczególne wrażenie. Na pamiątkę, ku przestrodze piesi łamiący przepisy otrzymywali bombki choinkowe.

POLICE 3

Wielu z nich dzisiaj się upiekło. Bombki znajdą swoje miejsce na choince i będą przypominały, jak to dzieci uczyły ich jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Oby ta lekcja była nauką na przyszłość. Dla wszystkich.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz