Czerwonak

Przebudowa ul. Piłsudskiego – będzie bezpieczniej

Przebudowa ul. Piłsudskiego - będzie bezpieczniej  Foto: Google Street View

Rozpoczęły się prace na ulicy Piłsudskiego w Koziegłowach. Po ich zakończeniu zwiększyć się ma bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Realizacja tej inwestycji została podzielona na kilka etapów, a całość ma być gotowa latem przyszłego roku.

Jako pierwszy zostanie wykonany chodnik na odcinku od sklepu Kama do zjazdu na parking osiedlowy przy budynku numer 7 na ulicy Piłsudskiego i te prace zakończą się na początku przyszłego roku- wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Czerwonak – następnie budowlańcy przeniosą się na drugą stronę ulicy.

W tym miejscu zostanie wybudowany chodnik, który będzie się ciągnął od wysokości pływalni Akwen do zjazdu na parking osiedlowy przy budynku numer 7 na ulicy Piłsudskiego. Ten etap prac powinien zakończyć się do końca lutego. Ostatnim akordem tej części realizacji inwestycji będzie budowa parkingu dla mieszkańców budynku numer 17 na Osiedlu Leśnym, która rozpocznie się na początku marca 2018 roku.

Drugi etap prac związanych z poprawą bezpieczeństwa na ulicy Piłsudskiego w Koziegłowach zakłada budowę kolejnych parkingów – dodają przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Czerwonak – etap III i IV to powstanie dwóch rond, wymianę nawierzchni oraz przejścia dla pieszych i stworzenie wysepek drogowych.

Ronda powstaną przy pływalni Akwen oraz przy ulicy Topolowej. Wszystkie zaplanowane prace na ulicy Piłsudskiego mają zostać ukończone latem 2018 roku.

Jak podkreślają władze Gminy planując całą inwestycję i dzieląc jej wykonanie na etapy zostały zaplanowane tak, by były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Utrudnienia w ruchu najbardziej odczuwalne będą głównie podczas realizacji ostatnich etapów.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz