Czerwonak

Będzie skatepark w Koziegłowch

skatepark  Foto: Rhendi Rukmana

Skatepark powstanie na granicy Czerwonaka, Kicina i Koziegłów. Ma on  być częścią Kompleksu Edukacyjno-Sportowego. Budowa ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku i kosztować będzie 600.000,00 złotych.

Umowa z wykonawcą na budowę skateparku wraz z infrastrukturą została właśnie podpisana przez władze Gminy. Cała inwestycja otrzyma także dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Bardzo się cieszę, że w Koziegłowach ponownie zagości skatepark, to jest bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców naszej gminy –  komentował wójt Jacek Sommerfeld – dziękuję także stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Trakt Piastów, z którym ściśle współpracowaliśmy składając wniosek.

Zgodnie z planem budowa skateparku w Koziegłowach, który miałby również być jedną z części składowych Kompleksu Edukacyjno-Sportowego na granicy Czerwonaka, Kicina i Koziegłów, ma się rozpocząć wiosną 2018 roku.

Realizację tej inwestycji poprzedziły spotkania z mieszkańcami w Koziegłowach, Owińskach i Kicinie, podczas których prezentowano między innymi projekt planowanego skateparku.

Budowa kosztować będzie 600.000,00 złotych. Gmina Czerwonak otrzyma od Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości 381.633,00 złotych, czyli 63,63% wszystkich kosztów.

Użyte w artykule zdjęcia: Rhendi Rukmana, wizualizacja / pracownia MOM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz