Wilda

Prywatnemu lądowisku na Wildzie mówimy NIE!

Mieszkańcy Wildy przeciwko lądowisku w parku Jana Pawła II - Poznań 02.06.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Mieszkańcy Wildy przeciwko lądowisku w parku Jana Pawła II - Poznań 02.06.2012 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter“Chcemy aby park Jana Pawła II był nadal miejscem wypoczynku i rekreacji, a nie miejscem, w którym miałyby lądować helikoptery!” – mieszkańcy Wildy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia My poznaniacy skandowali mieszkańcy Wildy podczas protestu, który odbył się w parku w którym ma powstać lądowisko.

“Jesteśmy zdecydowanie przeciwko podpisanej już decyzji, którą podjął Prezydent Grobelny podpisując decyzję o budowie obiektu w marcu tego roku. Samo lądowisko ma być obsługiwane przez centrum urazowe działające przy Centrum Medycznym HCP Sp. z o.o., które jest spółką prywatną. Dlaczego miasto za darmo chce oddać teren miejski całkiem niedawno odnowiony?! Dlaczego nikt nie konsultował tego z mieszkańcami?” – denerwowali się mieszkańcy.

Inwestycja ma być zlokalizowana w parku im. Jana Pawła II przy ulicy Dolna Wilda na wysokości ulicy Chłapowskiego. Zakłada się tam budowę lądowiska dla śmigłowca o wymiarach 25x25m oraz trzy miejsca postojowe o tych samych wymiarach. Oprócz tego ma tam znajdować się jednokondygnacyjny budynek o wysokości 4 metry i powierzchni około 70 m2 z co najmniej 6 miejscami postojowymi dla samochodów.

Przeciw tej lokalizacji była i jest Rada Osiedla Wilda. Zarówno ich jak i mieszkańców zdaniem bliskie sąsiedztwo śmigłowców będzie zagrożeniem dla spacerowiczów nie wspominając już o hałasie.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Powiem więcej należy do najgłupszych o jakich kiedykolwiek słyszałam. Projekt wycięcia prawdziwych zabytków przyrody i ogołocenie parku z najpiękniejszych gatunków drzew to wręcz szatański plan. Tym bardziej że w park ten zainwestowano 5 mln zł. Lądowisko owszem, ale nie w parku, który jest jedyną enklawą zieleni na Wildzie, w którym spacerują i odpoczywają poznaniacy, matki z dziećmi. Park ten jest płucami mieszkańców Wildy. Dla Lądowiska w parku NIE, NIE NIE !!!!!!!!!!!

  • To chyba najbardziej spektakularny projekt ostatnich lat. No cóż, Polska byłaby pięknym krajem, gdyby wszystkie decyzje były podejmowane w sposób rozumny. Ten zamysł niestety do rozumnych nie należy. Powiem więcej należy do najgłupszych o jakich kiedykolwiek słyszałam. Projekt wycięcia prawdziwych zabytków przyrody i ogołocenie parku z najpiękniejszych gatunków drzew to wręcz szatański plan. Tym bardziej że w park ten zainwestowano 5 mln zł. Lądowisko owszem, ale nie w parku, który jest jedyną enklawą zieleni na Wildzie, w którym spacerują i odpoczywają poznaniacy, matki z dziećmi. Park ten jest płucami mieszkańców Wildy. Dla Lądowiska w parku NIE, NIE NIE !!!!!!!!!!!