POZnań

Protest na placu Wolności w obronie Wolnych Mediów

#MuremZaTVN - W obronie niezależnych mediów  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

We wtorek o godzinie 18:00 w miastach i miasteczkach całej Polski oraz pod Sejmem RP odbędzie się protest w obronie Wolnych Mediów i Wolności Słowa.

Jutro prawdopodobnie Sejm zajmie się ustawą nazywaną “lex-TVN”. Wzbudza ona wiele kontrowersji nie tylko u nas w kraju. W tej chwili zgłoszonych jest 78 miejsc, w których o godzinie 18:00 odbędą się protesty. Jak zapowiadają organizatorzy, do końca dnia tych miejsc na pewno przybędzie.

W Poznaniu tradycyjnie protestujący przyjdą na plac Wolności.

My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.

Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!

piszą organizatorzy

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz