POZnań

Próbował oszukać funkcjonariuszy Straży Granicznej

Straż Graniczna  Foto: materiały prasowe SG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali cudzoziemca, który na podstawie rumuńskiego dowodu osobistego nie należącego do niego chciał odlecieć do Dublina.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy, którzy w niedzielę 16 sierpnia dokonywali kontroli pasażerów odlatujących do Dublina zwrócili uwagę na mężczyznę, który do kontroli okazał rumuński dowód osobisty. Cudzoziemiec bardzo starał się upodobnić do osoby na zdjęciu w rumuńskim dokumencie, jednakże funkcjonariusze szybko wykryli oszustwo. Cudzoziemcowi przerwano podróż.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Albanii i okazał oryginalny albański paszport. Jak się okazało, 24-latek do Polski przyleciał leganie liniami lotniczymi, a następnie postanowił odlecieć do Dublina na podstawie cudzego dokumentu – tłumaczy mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Obywatel Albanii został zatrzymany. Usłyszał także zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy RP przy użyciu podstępu, poprzez posłużenie się  podczas dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby.

Cudzoziemiec złożył wyjaśnienia oraz wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 1500 zł. Dodatkowo Komendant PSG w Poznaniu-Ławicy wydał wobec cudzoziemca decyzję, na podstawie, której musi opuścić nasz kraj. W decyzji orzeczono również zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych państw Schengen przez okres 1 roku i 6 miesięcy.

Fałszywe dokumenty Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe SG

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz