PRÓBNY SPIS NARODOWY NA PRIMA APRILIS

liczydło  Foto: sxc

foto: sxc  - liczydloPróbny spis narodowy rozpocznie się rzeczywiście 1 kwietnia, lecz prosimy potraktować całą sprawę bardzo poważnie.W kwietniu i maju mieszkańców Puszczykowa odwiedzą rachmistrzowie z ankietami przygotowanymi przez Główny Urząd Statystyczny. Dokumenty statystyczne będzie można będzie również wypełnić korzystając ze stron internetowych GUS.

Ponieważ mogą pojawić się osoby chcące wykorzystać spis by kogoś na przykład okraść (były już takie próby) przypominamy, że rachmistrzowie spisowi będą posiadali legitymację ze zdjęciem oraz podpisem Dyrektora Urzędu Statystycznego.

Na początku marca rachmistrzowie uczestniczyli w szkoleniach z obsługi aplikacji i metodologii spisu, a przez ostatnich kilka dni obchodzili “swój” teren identyfikując istniejące budynki i ewentualnie nanosząc zmiany w punktach adresowych. Od 9 kwietnia do końca maja będą kontaktować się z mieszkańcami Puszczykowa, by umawiać się na spotkanie.

Spis próbny ma na celu sprawdzenie rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i metodologicznych oraz ocenę jakości zebranych danych za pomocą nowych metod przed narodowym spisem powszechnym ludności i mieszkań który przeprowadzony będzie w całej Polsce w 2011 roku. Puszczykowo jest jedynym miastem w Wielkopolsce, które bierze udział w tej próbie generalnej.

nsp_2011

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz