SieBuduje

Pracuj dużo, wypoczywaj intensywnie – oferta deweloperów

Osiedle Osada Leśna w Dąbrówce   Foto: materaiały dewelopera

Dostęp do terenów zielonych to jeden z głównych czynników przy wyborze mieszkania. Część poznaniaków w poszukiwaniu natury przeprowadza się poza granice aglomeracji. Inni szukają w samym mieście idealnych miejsc rekreacji i wypoczynku.

Tereny zielone stają się miejscem integracji mieszkańców oraz społecznego zaangażowania. Kupując nieruchomość szukamy wartości dodanej jaką jest sąsiedztwo natury. Dobrze zorganizowane tereny rekreacyjne są impulsem do tworzenia prawdziwej wspólnoty sąsiedzkiej. Dobrym przykładem jest ponad kilometrowa leśna promenada w Dąbrówce.

Popularyzacja biegania sprawiła, że wiele gmin organizuje biegi przełajowe. Właśnie zakończyła się „Zimowa Rozgrzewka”, 6 – kilometrowy bieg będący wspólną inicjatywą Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Dopiewa oraz dewelopera spółki Linea.

Osiedle Osada Leśna w Dąbrówce  Foto: materaiały dewelopera

– Z naszych doświadczeń wynika, że lokalnie największa integracja mieszkańców zachodzi poprzez aktywność sportową. Dlatego chcemy realizować społecznie projekty z tego zakresu – mówi Adam Wędrychowicz, z Linea. Tego typu inicjatywy poprawiają komfort życia mieszkańców całej gminy – dodaje.

W Poznaniu miejscem, które przyciąga inwestorów i kupujących nieruchomości jest rezerwat Żurawiniec. Jest to chroniony prawem fragment niewielkiego lasu, zielonej enklawy na północy Poznania. Na terenie rezerwatu powstał duży plac zabaw oraz siłownia dla seniorów z której korzysta wielu mieszkańców Naramowic. Wiele osób umawia się przez Internet na wspólne bieganie, czy spacery z kijami.

– Nasze inwestycje nieprzypadkowo koncentrują się na Piątkowie i Naramowicach w okolicach rezerwatu Żurawiniec- mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. Bliskość tak urokliwych terenów spacerowych, tras rowerowych i miejsc wypoczynku jest niewątpliwym atutem zarówno kompleksu Żurawiec Park na Błażeja jak i naszej najnowszej inwestycji na os. Stefana Batorego. .- Wielu klientów zdecydowało się na zakup nieruchomości w naszych lokalizacjach właśnie z powodu przylegającego rezerwatu, który zapewnia lepszą jakość powietrza oraz jest dobrym terenem rekreacyjnym – dodaje.

Coraz więcej nabywców zwraca uwagę na otoczenie w jakim znajduje się nieruchomość. W myśl zasady „pracuj dużo, wypoczywaj intensywnie” poszukujemy miejsc, które zapewnią różne możliwości aktywnego spędzania czasu. Podobnie dzieje się w większości europejskich aglomeracji miejskich. Wykorzystywane są tam lokalne uwarunkowania i naturalny potencjał regionów – lasy, rzeki, jeziora, parki – dla stworzenia przyjaznych dla zamieszkania funkcji rekreacyjnych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz