SieBuduje

Prace w budynku UAP dobiegają końca

Prace w budynku UAP dobiegają końca  Foto: UAP

Dawno nie zaglądaliśmy do rozbudowywanego budynku poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, a tymczasem budowa jest już na finiszu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i sprzątanie.

W tym tygodniu pracę rozpoczęła komisja odbiorowa Zamawiającego – informują przedstawiciele UAP.

W ostatnim czasie trwały prace przy elewacjach od strony dziedzińca. Montowane były między innymi kluczowe elementy elewacji nowego budynku. Są to widoczne na zdjęciach ażurowe przesłony, które ustawione przed taflami szkła mają nadać fasadom głębi i pozwolą uniknąć wrażenia przebywania w akwarium.

Wiele działo się również wewnątrz. Zamontowana została okładzina akustyczna ściany holu oraz balustrady. Zostały też wreszcie odsłonięte otwory w posadzce holu, w których zostały zamontowane świetliki doprowadzające pośrednie światło do pomieszczeń drukarni i modelarni znajdujących się na poziomie -1.

Ta przestrzeń będzie prawdopodobnie jednym z najważniejszych miejsc nowego budynku – wyjaśniają przedstawiciele Uczelni – miło nam w związku z tym poinformować, że park maszynowy tego międzywydziałowego warsztatu z wielkoformatowymi ploterami – drukującym oraz tnąco-frezującym, a także drukarkami 3D jest już zakupiony i czeka w skrzyniach na instalację w pomieszczeniu.

Praktycznie zakończone zostało układanie nawierzchni dziedzińca. Pozostały do dokończenia elementy brzegowe oraz strefa przejazdu bramowego. Wkrótce rozpocznie się sprzątanie i przyjdzie czas na zadbanie o odrobinę zieleni.

Prace w budynku UAP dobiegają końca

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz