PP: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pierwsze półfinałowe spotkanie Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Pogonią Szczecin rozegrane zostanie dzisiaj na Inea Stadionie. Mecz odbędzie się z udziałem publiczności.

W ostatni piątek poznaniacy pewnie pokonali w Szczecinie Portowców, choć pamiętać należy, że mecz nie należał do łatwych, gdyż Pogoń wyraźnie stawiała opór.

3 - 0

Pogoń Szczecin

• 21:51 Dziękujemy za udział w relacji i już teraz zapraszamy na niedzielę. O godzinie 18 Lech podejmie Lechię Gdańsk.
  • 21:50 Bardzo ładne, pewne zwycięstwo Lecha! Jest to kolejne zwycięstwo 3-0 nie tylko nad Pogonią Szczecin ale i kolejne w wiosennej odsłonie rozgrywek.
  • 90+2 Koniec meczu Lech wygrywa 3:0.
  • 90+2 Trałka faulowany. Dystans do bramki spory ale nie takie rzuty zamienia się na bramki. Jevtić strzelał z rzutu wolnego i w sumie niewiele się minął z bramką.
  • 90+2 Dużo szczęścia mieli portowcy. Mogli stracić bramkę i jeszcze zaliczyć karnego. Udało im się.
  • 90' Kamil Drygas wyraźnie bez wiary strzelał na bramkę Burića, Piłka bez zagrożenia dla bramki poznaniaków.
  • 90' 2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 89' Rzut wolny dla gości na osiemnastym metrze od bramki Lecha, przy lewej linii autowej.
  • 80' Pogoń: Listkowski za Deleva
  • 80' Lech: Radut za Pawłowskiego
  • 79' Lech o mało nie stracił bramki a już startuje kontrę! Ostatecznie Jevtićowi nie udało się wpakować piłki do bramki, gdyż na drodze jego strzału stał Jakub Słowik.
  • 76' Drygas pewnie już liczył na oklaski ale niestety, jego strzał głową przeleciał nie po tej stronie słupka, po której by chciał.
  • 75' Gajos strzela z dystansu wprost w Słowika. Chwilę wcześniej Pawłowski bardzo zręcznie, wślizgiem naprawił swój błąd przed polem karnym gości i odzyskał piłkę, którą następnie dokładnie przerzucił na drugą stronę boiska.
  • 74' Taak niewiele brakowało Robakowi by na wykroku dojść do piłki! Na przeciw napastnikowi stanął Słowik, który ryzykując zderzenie wybił piłkę.
  • 73' Ojj Jevtić pogubił się w polu karnym i z pomocą obrońcy gości posłał piłkę na rzut rożny.
  • 72' Oklaskiwany Kownaś schodzi z boiska, a wchodzi na nie Robak, zwany Jokerem Bjelicy. Prześmiewcy pewnie już założyli się ile minut upłynie od jego wejścia do odgwizdania rzutu karnego.
  • 72' Lech: Robak za Kownackiego
  • 71' Nieudany strzał Drygasa,
  • 66' Lech: Makuszewski za Majewskiego
  • 66' Pogoń: wchodzą Drygas i Rudol, zchodzą Frączczak i Ciftci
  • 65' Lasse Nielsen główką wpakował piłkę do bramki! Lech prowadzi już 3:0
  • 64' Potężny strzał Jevtića i kolejny rożny dla Lecha!
  • 64' Kolejny rożny dla Lecha, w strefie zmian czekają już Kamil Drygas i Sebastian Rudol.
  • 63' Oj niewiele brakowało by wrzutka z rożnego zakończyła się zdobyciem bramki przez Lecha.
  • 62' Ruszył Trałka z połowy Lecha lewą stroną. W połowie piłkę przeją Majewski i dociągnął ją do końca boiska, gdzie chyba zabrakło mu sił na dalsze rozegranie. Niestety, strata piłki.
  • 58' Niesamowite! Kownacki zdołał wybić piłkę z rąk Słowikai wpakować do bramki! Mimo radości na stadionie sędzia Kwiatkowski nie uznaje brami.
  • 56' Błąd daleko wysuniętej linii obrony Portowców i Jevtić biegnie do długiego podania. Szwajcar z lewej strony pola karnego pod nogami wracających obrońców próbował jeszcze zagrać do Kownaśnia, jednak niestety piłka została przejęta po drodze.
  • 53' Oj wściekło może być Jakub Słowik na swoich kolegów, który pozwolili Lechitom na swobodną grę w polu karnym. Ta swoboda zakończyła się zdobyciem bramki przez Dawida Kownackiego! Lech prowadzi z Pogonią 2:0.
  • 51' Rzęsisty deszcz rozpadał się na stadionem. Ciekawe jak śliska murawa wpłynie na obraz gry.
  • 50' Ciftci próbował ograć obrońców w lewym rogu pola karnego ale sam sam został ograny.
  • 45' Ledwo upłynęło 50 sekund od rozpoczęcia gry a już Lech w polu karnym gości. Pawłowski chyba był lekko zaskoczony, że tak łatwo udało im się dostać pod bramkę, że strzelił tak samo jak w pierwszej połowie. Różnica jest taka, że wtedy zdobył bramkę, teraz niestety nie.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania. Oba zespoły grają w niezmienionych składach.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi z Pogonią Szczecin 1:0.
  • 43' Spuścił głowę Ciftci po swoim strzale. W sumie pewnie chciałby się zapaść pod ziemię po czymś takim.
  • 39' Murawski ukarany kartką za faul na Kostevyvh'u.
  • 36' Pawłowski o krok od strzału, jednak zmuszony zostaje do podania piłki. To chyba nie jest dzień Jevtića, nie udało mi się oszukać obrońcy w trakcie zagrywania piłki.
  • 32' Wydawało się, że za długo Pawłowski tańczy w polu karnym z obrońcami. Jednak nie! Przełożenie na lewą nogę i płaski strzał daje prowadzenie Lechowi! Wynik 1:0
  • 29' Bardzo ostra wymiana zdań między Trałką a sędzią Kwiatkowskim. Oj poznański kapitan prosi się o kartkę.
  • 27' Burić pewnie, oburącz, łapie piłkę w rękawice nie dając złudzeń gościom kto rządzi w polu karnym.
  • 25' Wyraźnie podenerwowany zwolnieniem gry Gajos pokazuje się kolegom na wolnej pozycji, Po chwili Trałka strzela na bramkę a Słowik odbija piłkę!
  • 23' Groźny strzał gości, Burić broni i wybija na rożny.
  • 23' Murawski zagrał wzdłuż pola karnego do Deleva, ten strzelił ale piłkę wybił obrońca Lecha!
  • 22' Kownacki na spalonym.
  • 21' Goście wywalczyli wyrzut z autu na wysokości pola karnego Lecha.
  • 16' Kolejny rzut rożny dla Lecha.
  • 15' Rafał Murawski próbował efektownie ograć Maćka Gajosa ale zawodnik Kolejorza odebrał piłkę bardziej doświadczonemu zawodnikowi bez najmniejszych problemów.
  • 13' Majewski ładnie wymyślił choć niezbyt dobrze wykonał podanie przed polem karnym do Pawłowskiego. Strata Lecha w polu karnym Portowców.
  • 12' Pawłowski strzela sprzed pola karnego. Płaski niebyt silny strzał po murawie sprawił jednak niewielki problem Jakubowi Słowikowi, któremu piłka wyskoczyła z rąk.
  • 11' Bardzo ładne kombinacyjne rozegranie w środku pola piłki przez zawodników Lecha Poznań. Szkoda, że w polu karnym nie udało się nic więcej wskórać.
  • 9' Ależ skiksował właśnie Maciek Gajos, który otrzymał podanie na wprost bramki! Oj szkoda, gdyby to wpadło była by piękna bramka.
  • 7' Goście strzelają z dystansu, jednak taka piłka nie może zaskoczyć Jasmina Burića.
  • 6' Niewykorzystany rzut rożny Lecha. Błąd przy linii autowej i strata piłki. Aut dla gości.
  • 5' Darko Jevtić wznawiał grę z rzutu wolnego tuż przed polem karnym portowców. Strzał szwajcara odbił się o mur i mimo prób jego kolegów nie zdołał zagrozić bramce Słowika.
  • 20:04 Z problemami technicznymi ale zaczynamy relację w pucharowego meczu Lech - Pogoń!

Burić, Kędziora, Nielsen, Bednarek, Trałka, Gajos, Jevtić, Pawłowski, Majewksi, Kownacki,
rezerwa: Putnocky, Robak, Makuszeski, Radut, Wilusz, Wasilewski, Tetteh
trener: Nenad Bjelica

Słowik, Rapa, Fojut, Matras, Nunes, Murwaski, Tsintsadze, Delev, Gyurcso, Ciftci, Frączczak
rezerwa: Kudła, Drygas, Niepsuj, Rudol, Obst, Kort, Listkowski
trener: Kazimierz Moskal

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski
Widzów: 14 537