Poznańskie koszykarki pięknie wygrały!

Koszykarki AZS  Foto: Wojciech Klepka

Poznań City Center AZS wygrał w pięknym stylu w Sosnowcu. Akademiczki pokonały JAS-FBG Sosnowiec 72:57.

Koszykarki AZS Foto: Wojciech KlepkaTym razem trener Ryszard Barański miał do dyspozycji szerszy skład. W meczu mogła już wystąpić Magdalena Koperwas, która pauzowała kilka poprzednich kolejek. Dzięki temu, że pierwsza piątka wypracowała przewagę już w trzeciej kwarcie meczu trener poznanianek mógł skorzystać z całej dwunastki swoich podopiecznych.

Poznań City Center AZS narzucił swój styl gry od początku spotkania. Gra była dynamiczna i szybka, taka jaką lubią akademiczki. Na przerwę schodziły z 10 punktową przewagą.

W drugiej połowie poznanianki zdobyły 9 oczek z rzędu i „odjechały” przeciwnikowi na 19 punktów. JAS-FBG Sosnowiec nie mógł zdobyć kosza z gry przez ponad 6 min. Tej przewagi akademiczki nie oddały do końca meczu, wygrywając ostatecznie 15 punktami.

Świetne zawody rozegrała kapitan Żaneta Durak, która zdobyła 20 punktów, zanotowała 4 asysty i 3 przechwyty. 16 punktów zdobyła też Magdalena Idziorek, trafiając 4 razy zza linii 6,75. Jest obecnie druga w statystykach pod względem zdobytych „trójek” na mecz.

JAS-FBG Sosnowiec – Poznań City Center AZS 57:72 (20:22, 9:17, 10:23, 18:10)

Ostatni mecz w roku 2013 akademiczki zagrają w Poznaniu w środę 18 grudnia. Przeciwnikiem będzie UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Początek spotkania o godz. 18.00 w hali POSiR A na ul.Chwiałkowskiego