Poznański Lider Przedsiębiorczości.

gala 2008

Dziś odbędzie się Gala Finałowa konkursu o tytuł “Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. Statuetki Lidera trafią do najlepszych firm z Poznania i Powiatu Poznańskiego w kategorii mikro, mały i średni przedsiębiorca. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele środowisk gospodarczych, władz samorządowych oraz wszyscy uczestnicy konkursu.

gala 2008

Finałowa Gala podsumowuje VII edycję konkursu o tytuł “Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”, którego organizatorem jest Starosta Poznański, Prezydent Miasta Poznania, Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Prezydent Sejmiku Gospodarczego Województwa Wielkopolskiego. W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział blisko 300 firm. Podczas uroczystości poznamy wszystkie firmy, które zdobyły tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości i certyfikaty Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości Akademickiej, a także przedsiębiorców wyróżnionych w tegorocznym konkursie.

Do udziału w konkursie mogli zgłaszać się przedsiębiorcy z terenu miasta Poznania i aglomeracji poznańskiej (Powiatu Poznańskiego). W bieżącym roku po raz kolejny (trzeci), zaproszenie do udziału w Konkursie o tytuł “Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” skierowane było również do firm akademickich aglomeracji poznańskiej.

Tegoroczni liderzy wybrani zostali spośród 141 zgłoszonych kandydatur z terenu miasta Poznania i aglomeracji. Etap drugi wyłonił ostatecznie 30 uczestników, których zgłoszenia aplikacyjne zostały przekazane do oceny (audytu) przez niezależną firmę doradczą.

Wśród ocenianych kryteriów obok analizy sytuacji ekonomicznej znalazły się m. in.: jakość oferowanego produktu lub usługi, stosowany system zapewnienia jakości, wartość dokonanych inwestycji, dynamika zatrudnienia oraz opinie kontrahentów i parterów biznesowych, potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Nie bez znaczenia były również działalność społeczna i charytatywna firmy oraz jej polityka wobec pracowników, a także dotychczasowe osiągnięcia.

Ostatecznego wyboru Laureatów VII edycji konkursu dokonała Kapituła Konkursu na podstawie raportu przygotowanego przez firmę oceniającą – wybrano laureatów konkursu:

  • w kategorii mikroprzedsiębiorca – 2 liderów
  • w kategorii mały przedsiębiorca – 2 liderów
  • w kategorii średni przedsiębiorca – 2 liderów
  • przyznano również wyróżnienia – po 3 w każdej kategorii
  • Kapituła przyznała także 4 Certyfikaty Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości Akademickiej.

Uroczysta Gala odbędzie się dzisiaj o godz. 17.45 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz