Poznańska reprezentacja w półfinałach MP w siatkówce

Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorek - Enea Energetyk Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W ostatni weekend juniorki i juniorzy Enea Energetyka Poznań rozegrali turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski w piłce siatkowej. W turnieju wzięło udział po 6 najlepszych drużyn z różnych województw, które na finałach wojewódzkich wywalczyły sobie awans do tej części rozgrywek

Energetyczna młodzież bardzo pewnie i silnie zaprezentowała się na minionym turnieju, pokazując tym samym, że są gotowi o walkę o najwyższe cele. Dziewczyny wygrały mecze kończąc wynikiem 3:0 ze Świdnikiem, 3:0 z Czaplinkiem, 3:0 z Kielcami oraz 3:1 z Wrocławiem. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana zawodniczka Enea Energetyka Poznań, Julia Baranowska. Panie awansowały z pierwszego miejsca

Chłopaki turniej rozpoczęli od przegranej 1:3 z Gdańskiem. Następne mecze już były podyktowane przez poznańskich siatkarzy: 3:0 z Bełchatowem, 3:0 z Krakowem i 3:0 z Dębicą. Dzięki czemu panowie awansowali z drugiego miejsca

Jestem dumny z naszej młodzieży, sztabu szkoleniowego za pracę, którą wykonują dla klubu. Reprezentują Enea Energetyk Poznań najlepiej jak potrafią, z energią, sercem na boisku i z wielką motywacją w walce o medal na Finale Mistrzostw Polski – podkreśla Prezes klubu Robert Rakowski

Tak rewelacyjną grą zarówno siatkarki, jak i siatkarze awansowali do półfinałów mistrzostw Polski, które zaplanowano na 4-6.03.2022.