Kapitalne zwycięstwo Enea Energetyka Poznań

Enea Energetyk Poznań - ITA Tools Stal Mielec  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę pierwszoligowe siatkarki wygrały 3:1 z drużyną ITA Tools Stal Mielec. Poznańskie siatkarki rozegrały kapitalne spotkanie i sprawiły kibicom wielką radość wygrywając spotkanie, w którym nie były faworytem. MVP meczu została wybrana atakująca Martyna Szczepuła, która rozegrała swój pierwszy mecz po powrocie z kontuzji.

W pierwszym secie przyjezdne narzuciły swoje tempo i wygrały pierwszego seta do 21. Od tego momentu poznańskie siatkarki zaczęły grać fenomenalnie w systemie blok – obrona, a na skrzydłach dominowały Martyna Szczepuła, Weronika Fojucik i Agata Plaga i dzięki temu popularne EnergetykGIRLS wygrały kolejne odsłony do 21, 13 i 17.

Przez całe spotkanie byłyśmy pozytywnie naładowane i wierzyłyśmy, że możemy wygrać z Mielcem, bo uważam, że możemy wygrać z każdym. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Pokazałyśmy to dzisiaj na boisku i możemy wszyscy być z nas zadowoleni! – podkreśliła po meczu Martyna Szczepuła

Poznańskie siatkarki czeka ciężki tydzień meczowy. W środę 23 lutego wyjeżdżają do Krosna, żeby dzień później o 18:00 rozegrać spotkanie z Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno. Od razu po meczu zespół uda się do Jarosławia i 25 lutego o godz. 13:00 zmierzą się z drużyna MKS SAN-Pajda Jarosław.