Poznaniacy pokonali Legię

Waterpolo Poznań - WTS Polonia Bytom 13:12 - Poznań 23.10.2016  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Po raz pierwszy w historii klubu zawodnicy Waterpolo Poznań przywożą ze stolicy komplet 6 punktów. W 2 kolejce Ekstraklasy dwukrotnie pokonali w ten weekend zespół Legii Warszawa. W sobotę zwyciężyli 17:13, natomiast w niedzielnym meczu rewanżowym 16:14. Z 12 punktami plasują się obecnie na 3 miejscu w tabeli ligowej, tuż za zespołami z Łodzi i Szczecina, prowadzącymi jedynie liczbą zdobytych goli.

Waterpolo Poznań - WTS Polonia Bytom 13:12 - Poznań 23.10.2016W sobotnim spotkaniu na basenie OSIR Żoliborz już od pierwszych 8 minut prym wiedli zawodnicy z Poznania. W 1 kwarcie zwyciężyli wysoko 8:5 i nie oddali prowadzenia już do końca meczu. Kolejne dwie kwarty były jednak bardziej wyrównane – 2:2 oraz 4:2, a w ostatniej stołeczni zdobyli jedną bramkę więcej niż zespół gości. Nie zmieniło to jednak wyniku całego spotkania, w którym Waterpolo Poznań pewnie pokonało gospodarzy 17:13.

Gole dla poznaniaków strzeliło aż 8 z 10 zawodników, w tym najwięcej Oskar Szymonik (5 bramek), który obok Jana Oleksowa z Legii został wybrany MVP meczu, oraz po 3 bramek Paweł Wielogórski i nowy gracz Poznania, bardzo doświadczony słowacki waterpolista Igor Cagaliniec.

Początek niedzielnego meczu rewanżowego przyniósł powtórkę z soboty – poznaniacy wygrali 1 kwartę 6:4. Kolejne 8 minut było popisem waterpolistów Legii Warszawa, którzy zdobyli 4 bramki, tracąc jedynie 2. W ostatnich 2 kwartach gra obu zespołów była bardzo wyrównana, jednakże ponownie lepsi okazali się goście, zwyciężając całe spotkanie 16:14. Najlepszymi zawodnikami meczu został po raz drugi Jan Oleksów z Warszawy oraz Bartłomiej Kowalewski z Poznania. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli Igor Cagaliniec (5) i Oskar Szymonik (4).

Historyczna wygrana nad Legią Warszawa cieszy nas tym bardziej, że właśnie punkty tracone dotąd w Warszawie pozbawiały nas w ostatecznym rozrachunku szansy na mistrzostwo Polski. W tej chwili aż trzy zespoły w lidze mają po 12 punktów, a o miejscu w tabeli decyduje łączna liczba zdobytych goli. Na pewno sytuacja zmieni się po kolejnej kolejce, kiedy to zmierzą się ze sobą Arkonia Szczecin i UŁ ŁSTW Ocmer – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Piłka wodna powróci do Poznania już za 2 tygodnie – 19 i 20 listopada, kiedy to drużyna Waterpolo Poznań zmierzy się z najsłabszym zespołem w lidze – GKPW 59 Gorzów. Jeżeli drużyny z Łodzi i Szczecina podzielą się w 3 kolejce Ekstraklasy punktami, nasz zespół ma ogromna szansę objąć prowadzenie w tabeli ligowej.

KS Waterpolo Poznań - WTS Polonia Bytom

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter