Sport

Poznaniacy na meczu w Dublinie

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Włochy - Irlandia - doping w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO Poznań 2012 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPonad 40.000 kiboli w biało-czerwonych barwach kibicować będzie podczas towarzyskiego meczu Irlandia – Polska. Tak duże zainteresowanie spotkaniem przeszło wszelkie oczekiwania Irlandzkiej Federacji Piłki Nożnej.

Środowe wydarzenie to efekt Euro 2012, gdy kibice z Irlandii gościli między innymi w Poznaniu. Czuli się tutaj bardzo dobrze i byli dobrze odbierani przez poznaniaków.

FAI planowała sprzedawać minimum 20.000 biletów wśród irlandzkich kibiców na mecze towarzyskie, aby zapełnić choć w połowie stadion. Liczyła także na kibiców gości. Na szczęście dla organizatorów w przypadku spotkań z reprezentacją Polski, proporcje te z pewnością zawsze będę musiały być weryfikowane. Może FAI powinno zorganizować wszystkie swoje mecze towarzyskie przeciwko Polsce – skomentował John Gorman kibic z Dublina.

Wśród kibiców, którzy dopingować będą dzisiaj naszą reprezentację będą oczywiście również poznaniacy. Zarówno tych, którzy przylecą z kraju, jak i obecnie mieszkający na terenie Irlandii i Irlandii Północnej.

Kupiłem bilet w ubiegłym tygodniu i jedziemy małą grupą kibicować – powiedział Sebastian, poznaniak mieszkający teraz w Hrabstwie Down w Irlandii Północnej – liczymy, że doping pomoże naszym piłkarzom i zobaczymy dobry mecz.

Aviva Stadium, na którym rozgrywany będzie mecz towarzyski, może pomieścić 50.000 kibiców. Jeśli biało-czerwoni zajmą 40.000 miejsc, nasza reprezentacja będzie z pewnością czuła się jakby grała u siebie.

Podobnie było podczas meczu Polski z Irlandią w listopadzie 2008 roku. Wtedy także podczas towarzyskiego spotkania na stadionie Croke Park mieszczącym 61.000 kibiców większość stanowili Polacy. Nasza reprezentacja wygrała wtedy 3:2.

Jak będzie tym razem? Liczymy że z takim dopingiem będzie podobnie. Przed południem można było jeszcze kupić bilety na mecz tutaj.

Piłka do pozdrowień Foto: UM PoznaniaPoznaniacy dla Irlandczyków, którzy przyjdą na mecz przygotowali niespodziankę. Przy stadionie Aviva w Dublinie stanie olbrzymia piłka z pamiątkowymi zdjęciami z Poznania. Każdy kibic będzie mógł na niej napisać swoje pozdrowienia dla mieszkańców Wielkopolski. Pozdrowienia zostaną wysłane do Poznania.

Wiosną piłka stanie najprawdopodobniej w przestrzeni miasta, aby mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli przeczytać irlandzkie pozdrowienia – wyjaśniają pomysłodawcy – dodatkowo, fani futbolu, którzy na żywo będą przyglądać się zmaganiom piłkarzy obu reprezentacji, na dwóch stadionowych telebimach będą mogli obejrzeć także krótki film z Poznania.

W przerwie meczu na stadionie ma zostać dodatkowo wyświetlony taki oto film z Poznania:

POGODA W IRLANDII

Trzeba mieć tylko nadzieję, że nagły atak zimy nie spowoduje perturbacji komunikacyjnych. Padający nad całą Irlandią i Irlandią Północną śnieg utrudnił we wtorek życie. Mieszkańcy wyspy nie są przyzwyczajeni do takich warunków. Choć przez całą noc spadło zaledwie kilka centymetrów śniegu zamknięto wiele szkół i odwołano miedzy innymi kursy autobusów. Wczesnym popołudniem sytuacja pogodowa była już zdecydowanie lepsza, choć nie idealna. Wieje silny wiatr i od czasu do czasu pada deszcz. W dniu meczu w Dublinie ma być dość pogodnie, ale zimno. Maksymalnie będzie około 6 stopni.

Tak było we wtorek przed południem w Hrabstwie Down w okolicach Newry.

Śniegowy poranek w Hrabstwie Down w Irlandii Północnej Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz