Poznaniacy lepsi od Legii również w Warszawie

lepszy-24_03_2018_waterpolo_legia-1031  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Aż trzykrotnie w miniony weekend poznańskie zespoły okazywały się lepsze od Legii Warszawa. Po sobotnim zwycięstwie Lecha Poznań, przyszła pora na dwa zwycięstwa KS Waterpolo Poznań.

Poznaniacy jadąc do Warszawy spodziewali się trudnych, zaciętych pojedynków. Przewidywania okazały się trafne i o zwycięstwa w obydwu spotkaniach przyszło im zmierzyć niezwykle ciężkie boje.

W sobotę późnym wieczorem spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w drugiej kwarcie prowadzili już 5-2. Zawodnicy Waterpolo Poznań nie poddali się jednak i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 6-7. Od tego momentu mimo walecznej postawy Legii nie oddali już prowadzenia. Gospodarze w 4. kwarcie przegrywali już 9-12, ale w tym momencie rozpoczęli pogoń za drużyną z Poznania i na 46 sekund przed końcem zdobyli kontaktową bramkę. Goście zdołali jednak przetrwać ten ostatni atak i po meczu mogli cieszyć się z 3 punktów. Na wyróżnienie za występ w tym spotkaniu zasłużył Paweł Rękawek, który oprócz zdobycia 3 bramek wykazał się bardzo dobrą postawą zarówno w ataku jak też w obronie.

Rozgrywane w niedzielę rano 2. spotkanie tego dwumeczu przebiegało w równie zaciętej atmosferze. Kibice obydwu drużyn raz po raz mogli cieszyć się z bramek zdobywanych przez swoje zespoły. Większość meczu niewielkie prowadzenie miała drużyna z Poznania, ale w ostatniej kwarcie podobnie jak w pierwszym spotkaniu w pogoń ruszyli gospodarze. Udało im się najpierw wyrównać, a następnie, na niewiele ponad minutę przed końcem spotkania, objąć prowadzenie 16:15. Poznaniacy nie poddali się jednak i na 6 sekund przed końcem spotkania bramkę na wagę remisu zdobył Tomasz Różycki. Tym samym po 4. kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 16:16 i o zwycięzcy zadecydować musiały rzuty karne. W nich zimną krwią i lepszą skutecznością wykazali się goście z Poznania, którzy z Warszawy wywieźli 5 punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Tomasz Różycki, który razem w obydwu spotkaniach zdobył aż 10 bramek.

Jechaliśmy przede wszystkim z zamiarem rozegrania dwóch dobrych spotkań i pokazania, że mimo ostatnich niepowodzeń ciągle liczymy się w walce o medale. Plan wykonaliśmy w stu procentach i do Poznania wracamy z 5 punktami. Jestem niezwykle zadowolony z postawy i walki zawodników w tych spotkaniach, ale nie spoczywamy na laurach i myślami jesteśmy już przy spotkaniach z Alfą Gorzów – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.

Dzięki dwóm zwycięstwom Arkonii Szczecin nad Polonią Bytom, poznaniacy awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Kolejne spotkania piłkarze KS Waterpolo Poznań rozegrają 23 i 24 marca na wyjeździe przeciwko Alfie Gorzów Wielkopolski.

Wyniki spotkań KS Waterpolo Poznań:

Warszawa, 23 i 24 lutego 2019, 6. kolejka MPS:
I mecz
Legia Warszawa – KS Waterpolo Poznań 12:13 (3:1,3:6,3:3,3:3)
Strzelcy bramek: Tomasz Różycki – 6, Bartłomiej Kowalewski i Paweł Rękawek – po 3, Marcin Drula – 1. MVP: Paweł Rękawek

II mecz
Legia Warszawa – KS Waterpolo Poznań 16:16 (2:2,4:6,6:6,4:2) rz.k.3:5
Strzelcy bramek: Tomasz Różycki i Bartłomiej Kowalewski – po 4, Paweł Rękawek – 3, Marcin Kulis – 2, Alan Bruszewski, Marcin Drula i Eryk Naumowicz – po 1. MVP: Tomasz Różycki

Skład drużyny: Paweł Handze – bramkarz, Bartłomiej Kowalewski, Marcin Kulis, Michał Kulis, Marcin Drula, Tomasz Różycki, Eryk Naumowicz, Alan Bruszewski, Eryk Kalinowski, Paweł Rękawek, Eryk Dziaduk