K U L T U R A

Poznań z okien zabytkowej bimby!

Ostrow Tumski widziany z historycznego tramwaju  Foto: B. Brzycki / ZTM

W sobotę po raz kolejny będzie można oglądać nocny Poznań z okien historycznego tramwaju. Będą także kursowały weekendowe linie turystyczne obsługiwane przez zabytkowe bimby i autobusy.

W najbliższy weekend mieszkańcy i turyści po raz kolejny będą mieli możliwość zwiedzenia Poznania zabytkowym tramwajem lub autobusem. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, kursować będą linie turystyczne – tramwajowa nr 0 i autobusowa nr 100. Tym razem, na miłośników historycznych pojazdów czekać będzie wyjątkowa gratka: kurs nocny linią nr 0.

W niezapomnianą podróż pasażerowie wyruszą sobotę, 29 lipca o godzinie 21.00 z placu Wielkopolskiego (zakończenie przejażdżki planowane jest na godz. 21.50, także na placu Wielkopolskim). Następny kurs nocny historycznym tramwajem przewidziany jest na 19 sierpnia.

To jednak nie koniec atrakcji. W niedzielę, 30 lipca, na linii nr 0 przewidziane są kursy z przewodnikiem, który opowie o mijanych obiektach. Początek przejazdów z przewodnikiem o godzinach 13.00, 15.40 i 17.00 na placu Wielkopolskim.

Kolejne kursy z przewodnikiem zaplanowano na 6 sierpnia (linia autobusowa nr 100) oraz 13 sierpnia (linia tramwajowa nr 0).

Użyte w artykule zdjęcia: Błażej Brzycki / KMPS, B. Brzycki / ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz