K U L T U R A

Kina plenerowe zapraszają

Ostatnio aura nas nie rozpieszcza. Jest chłodno (by nie powiedzieć zimno, jak na lato), deszczowo… Czy w takich warunkach znajdą się chętni, by skorzystać z zaproszenia do kina pod chmurką? W tym tygodniu jest kilka ciekawych propozycji.

ŚRODA – Kino na Dziedzińcu

W ramach Kina na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze zostanie wyświetlony film Niepokonani. Ten seans rozpocznie się w środę o godzinie 21:00. Gdy pogoda nie będzie najlepsza film obejrzymy wewnątrz, przy Szachownicy.

CZWARTEK Lato na Targach

Tutaj przez całe wakacje trwa kinowa uczta dla miłośników tzw. kina kulinarnego. Tym razem dość kameralny, bardzo ciekawy film Smak Curry. Warto go zobaczyć! Zapraszamy w czwartek o godzinie 21:00.

CZWARTEK Kino plenerowe Baltic Waves

Tutaj możemy zobaczyć interesujące filmy krótkometrażowe z Finlandii. Początek pokazu o 21:30.

PIĄTEK Hotel Edison

Tym razem zapraszamy was na projekcję filmu Ugotowany z Bradleyem Cooperem i Omarem Sy – zapraszają organizatorzy – będzie smakowicie!

Ten seans w otoczeniu parku i jeziora Kierskiego rozpocznie się w piątek o 21:00.

PIĄTEK Galeria Malta

Zapraszamy do nowej strefy wypoczynku, będącej połączeniem plaży miejskiej, piknikowej polany i kina letniego – zachęcają organizatorzy – znalazły się w niej kontenery gastronomiczne z barem oferującym zimne napoje, food trucki i ławy piknikowe, taras z widokiem na jezioro oraz kilkadziesiąt leżaków, puf i stolików.

Przestrzeń ta jest zlokalizowana pomiędzy budynkiem Galerii Malta, a ulicą abp. Baraniaka. W tym tygodniu jedną z atrakcji będzie film Hello How Are You? Początek w piątek o 21:00.

PIĄTEK Kino Plenerowe na Smochowicach

Tym razem wyświetli film idealnie pasujący na ten wakacyjny czas. Podczas piątkowego seansu zobaczymy komedio-dramat Królowie Lata. Również wam go szczególnie polecamy. Początek o 22:00.

PIĄTEKKino Letnie ZORZA w Murowanej Goślinie

Zapraszamy na sense, które odbywają się w atrium Ośrodka Kultury przy ulicy Mściszewskiej. Najbliższym filmem będzie dramat zatytułowany Płoty. Seans w atrium rozpocznie się o 22:00. W przyszłym tygodniu będzie to film sf Nowy początek.

PIĄTEK – Kino na Plaży w Śremie

Zobaczymy tutaj w tym tygodniu polską komedię Siedem rzeczy których nie wiecie o facetach. Zobaczymy w nim m. in. Alicję Bachledę Curuś, Zbigniewa Zamachowskiego i Piotra Głowackiego. Film zostanie wyświetlony w piątek o 22:00.

SOBOTA – Madalina

Zapraszamy na cykl W starym kinie na Madalinie – wyjaśniają organizatorzy – będzie to plenerowe kino za dawną zajezdnią tramwajową, pod zadaszeniem, w którym zobaczyć będzie można zrekonstruowane przedwojenne hity.

Podczas najbliższego seansu w ramach tego cyklu zobaczymy film zatytułowany Dziewczyna szuka miłości. Początek w sobotę o 19:00.

SOBOTA – KinoOgród w parku Kasprowicza

Serdecznie zapraszamy was na trzecią edycję Kinoogrodu, czyli cykl projekcji filmowych w ogrodzie Kolektywu Kąpielisko – zachęcają organizatorzy –  zamiast słów wybieramy dźwięki i w tym roku przemawia przez nas tematyka muzyczna.

Już w najbliższą sobotę wyświetlony będzie film Buena Vista Social Club. Zapraszamy na 21:30.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Luboń, Fot. JakubWittchen.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz