POZnań

Poznań rusza po Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Rzeka Rowerów - wielki przejazd rowerowy  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Od 1 czerwca rowerzyści z Poznania rozpoczęli miesięczną rywalizację w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski. To czwarta edycja wydarzenia, które zachęca mieszkańców do zdrowej rywalizacji i promuje aktywny tryb życia. W zeszłym roku udział wzięło 1073 poznaniaków, którzy przejechali łącznie 412 199 kilometrów.

Jak wziąć udział?

Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy pobrać darmową aplikację, która rejestruje trasy i długości przejazdów. Uczestnik wybiera miasto, dla którego chce zdobywać kilometry. Aplikacja działa globalnie, więc można zbierać punkty dla Poznania niezależnie od miejsca pobytu. Pozwala również na import treningów z urządzeń Garmin oraz dostęp do historii treningów i informacji o spalonych kaloriach.

Rywalizacja firm

W tym roku nowością w Poznaniu jest rywalizacja firm. Wśród zgłoszonych przedsiębiorstw są m.in. Grupa MTP, Ikea, Żabka Polska, Bridgestone, Fiberhost, Unilever i Aquanet. Firmy zainteresowane dołączeniem mogą kontaktować się z Katarzyną Mikielewicz (katarzyna.mikielewicz@grupamtp.pl).

Aktywność i wyniki

Podczas zeszłorocznej akcji w całej Polsce wzięło udział ponad 70 tysięcy rowerzystów, którzy przejechali łącznie 12 milionów kilometrów. W Poznaniu 1132 osoby przejechały łącznie 412 199 km. Najlepsza z kobiet pokonała 3050 km, a najlepszy z mężczyzn – 4667 km.

Nagrody i wyróżnienia

Najbardziej aktywni uczestnicy rywalizacji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Na 20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn czekają karty upominkowe o łącznej wartości 10 000 zł. Sto pierwszych uczestników każdej płci weźmie udział w losowaniu nagród rzeczowych, takich jak zestawy oświetleń rowerowych. Najlepsi otrzymają również specjalnie zaprojektowane koszulki.

Informacje i zasady

Wszystkie informacje na temat rywalizacji oraz zasady udziału można znaleźć w aplikacji dostępnej w Google Play i Apple Store. Regulamin ogólnopolskiej rywalizacji znajduje się na stronie Aktywne Miasta, a regulamin dotyczący nagród przyznawanych w Poznaniu na stronie Mobilny Poznań.

Facebook i lotne premie

Na Facebooku stworzono specjalną grupę, gdzie pojawiać się będą najważniejsze informacje o rywalizacji w Poznaniu oraz komunikaty o “lotnych premiach” – spontanicznych spotkaniach w różnych miejscach miasta.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz