Aglomeracja

Poznań przyciąga kongresy

Dr Tadeusz Wallas  Foto: facebook WNPiD

To dobra informacja dla miasta. Poznań wygrał rywalizację o organizację 24. Światowego Kongresu Politologów. Międzynarodowe Towarzystwo Nauk Politycznych wybrało Poznań spośród ośmiu innych miast. Kongres po raz pierwszy odbędzie się w państwie Europy Wschodniej. Na obrady przyjadą tysiące naukowców z całego świata. To szansa nie tylko na promocję poznańskiego środowiska naukowego, ale także doskonały biznes dla hoteli i restauracji.

Sala Ziemii MTP

Światowe Kongresy Nauk Politycznych, które odbywają się co dwa lata, są najważniejszym wydarzeniem dla politologów, a ich lokalizacja prestiżowym wyróżnieniem dla ośrodków akademickich, będących gospodarzami – przekonuje prof. Dorota Piontek z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

To także wyraz uznania dla miast – organizatorów i znakomita szansa na ich promocję. Warto dodać, że Światowy Kongres Nauk Politycznych po raz pierwszy będzie gościł w Europie Środkowo-Wschodniej, co jest dodatkowym powodem do satysfakcji dla środowiska polskich politologów.

Trwa dobra passa Poznania, stale przybywa wydarzeń o międzynarodowej randze. W zeszłym roku udało się pozyskać Światowy Kongres Historyków, w tym roku we wrześniu odbędzie się światowy zjazd dentystyczny FDI, który będzie największym kongresem medycznym w historii Polski. Teraz udało się wygrać prestiżowe sympozjum nauk politycznych.

Cieszymy się podwójnie, bo jest to impreza, którą będziemy mogli się chwalić jeszcze wiele lat, a z drugiej strony organizowana jest w nietypowym czasie, czyli w drugiej połowie lipca. Nasi goście kongresowi przekonają się, jak piękny latem jest Poznań, a do tego zapełnimy poznańskie hotele poza sezonem kongresowym – podkreśla Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Głównym tematem 24. Światowego Kongresu jest polityka w świecie nierówności. To wyzwanie, z którymi muszą zmierzyć się politycy na całym świecie, a kongres jest okazją, by po raz kolejny udowodnić przydatność nauk społecznych w kształtowaniu realnej polityki.

Międzynarodowe Towarzystwo Nauk Politycznych (IPSA) powstało w 1949 roku pod egidą UNESCO. Skupia politologów z całego świata, reprezentujących nie tylko uczelnie, ale także środowiska analityków i doradców politycznych. W IPSA zrzeszone są 42 narodowe towarzystwa zajmujące się politologią, w tym Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych. Członkiem zarządu PTNP jest prof. Tadeusz Wallas, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz