POZnań

Poznań Nordic Walking – ruszyły zapisy

7 Poznań Nordic Walking - uczestnicy na starcie  Foto: POSiR

Osoby spacerujące dziarsko z kijkami po parkach, lasach czy osiedlowymi chodnikami nikogo już nie dziwią tak jak jeszcze kilka lat temu. Z myślą o miłośnikach takiej aktywności , których cały czas przybywa, organizowane są zawody Poznań Nordic Walking.

Zawody mające swój start na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje na os. Piastowskim, od kilku lat rozpoczynają sezon jesienny i różnią się od innych tego typu imprez – wyjaśnia Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – nie są bowiem nagradzani najszybsi uczestnicy, lecz tacy, którzy wyróżniają się nienaganną techniką marszu.

W ubiegłym roku na trasę zawodów Poznań Nordic Walking wyruszyło ponad 70 osób, a najstarsza z nich miała 72 lata. Organizatorzy spodziewają się, że i tym razem frekwencja będzie podobna.

Uczestnicy tegorocznej, 8 już edycji tej imprezy będą mieli do wyboru trasę o długości 3,6 lub 7,2 kilometrów. Zapisy właśnie się rozpoczęły i potrwają do czwartku 5 października.

Na zachętę mamy dla proponujemy pakiet startowy i wspólną rozgrzewkę przed zawodami, a na mecie pamiątkowy medal za udział i ciepły poczęstunek – dodaje Błażej Daracz.

Zapisać można się osobiście w recepcji klubu Nice Lady Fitness, telefonicznie pod numerem 61 871 06 42 lub wypełniając formularz internetowy, który znajdziesz klikając tutaj. Koszt udziału w 8. Poznań Nordic Walking to 20,00 złotych.

Tegoroczne zawody Poznań Nordic Walking rozpoczną się w Ośrodku Przywodnym Rataje (os. Piastowskie 106a) w niedzielę 8 października o godzinie 10:00.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz