Poznań niestety wygrywa

sxc wykres m  Foto:

sxc wykres mGdyby chodziło o zarobki byłby to sukces. Niestety Poznań jest miastem gdzie płaci się najwięcej za usługi komunalne. Wyprzedziliśmy nawet Warszawę! Tak przynajmniej wynika z opublikowanego dzisiaj w Dzienniku Gazecie Prawnej raportu. W 2008 roku najdroższa była właśnie stolica, co chyba nikogo nie dziwiło. Teraz Warszawę wyprzedził Poznań, Bydgoszcz oraz Gdańsk. W tej chwili stolica Wielkopolski może “pochwalić” się najdroższymi biletami za komunikację miejską. Tu jednak musimy przyznać, że może płacimy najwięcej, ale też chyba mamy najmniej powodów do narzekań. Poznań ma najnowocześniejszy tabor w Polsce i punktualnie kursujące zarówno autobusy jak i bimby. Daleko w tyle zostawiliśmy również wszystkie miasta w kategorii “koszty wywozu śmieci”. Za wywiezienia pojemnika 120 litrowego dwa razy w miesiącu można w Poznaniu zapłacić nawet 50 złotych. Ta sama usługa w Warszawie będzie nas kosztować 36 zł, a we Wrocławiu 22,34 zł.

Oto ceny usług komunalnych w Poznaniu i Warszawie  oraz Wrocławiu wg raportu opublikowanego dzisiaj w DGP:

Cena za 1 m3 wody i ścieków: Poznań – 8,11 zł / Warszawa – 7,60 zł / Wrocław – 6,46 zł

Cena za wywóz odpadów: 50 zł / 36 zł / 22,34 zł

Średnioroczna cena ciepła: 55,48 zł / 47,91 zł / 56,36 zł

Cena biletu komunikacji miejskiej: 3,60 zł / 2,80 zł / 2,40 zł

Jednym słowem najlepiej żyje się w Warszawie. Zarobki ma się większe, a wydatki mniejsze niż w Poznaniu. W ramach bonusu można spotkać znaną gwiazdę na zakupach i zobaczyć na żywo palenie opon pod sejmem. 😉

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • mam nadzieje ze to bedzie gwóźdź do trumny Grobelodaktyla i jego kolezków!

  • i tu się nie zgodzę…..Warszawa nie ma klimatu, po za tym pracować w klatce ze szczurami w której wszyscy się ścigają to na prawdę nie jest fajne.
    Ja i tak kocham nasze miasto i już.

  • no jasne, że poznań jest lepszy! a z tym wyścigiem szczurów w-wie to chyba lekka przesada 😉