Aglomeracja

Poznań na pomoc Bejrutowi

czas to pieniądz  Foto: sxc

Poznańskie organizacje uruchomiły zbiórki dla poszkodowanych w wybuchu w Bejrucie. We wtorek po południu doszło tam do potężnego wybuchu, w którym co najmniej 113 osób straciło życie, a ponad 4 tysiące jest rannych. 

W Libanie został ogłoszony dwutygodniowy stan wyjątkowy oraz trzydniowa żałoba narodowa. Wsparcie zaoferowały już organizacje z całego świata, w tym także z Poznania.

Pomoc dla ofiar katastrofy organizuje m.in. poznański oddział Caritas, który uruchomił specjalną zbiórkę, na jaką można wpłacać datki: caritaspoznan.pl/bejrut. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc medyczną i żywnościową.

Cel można także wesprzeć w formie tradycyjnej: Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297 Tytułem: Cel charytatywny – Bejrut.

Zbiórkę uruchomiła też poznańska fundacja Siepomaga.

Nie możemy pozostać bierni, obserwując tragedię, jaka rozgrywa się na naszych oczach. To tak naprawdę mogło zdarzyć się w każdym miejscu, gdzie produkowane lub przechowywane są chemikalia. Pokażmy naszą solidarność i wsparcie – apeluje fundacja

siepomaga.pl/bejrut 

Pieniądze dla ofiar wybuchu zbiera także Fundacja Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu.

Organizujemy pomoc dla Libańczyków! Pomóż razem z nami – proszą jej przedstawiciele

medycynanamisjach/pomoc-dla-libanu

O pomoc dla Bejrutu apelują też ogólnopolskie organizacje, w tym m.in. Polska Akcja Humanitarna: pah.org.pl/SOSBEJRUT/.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz