BizNews

Poznań – Hanower – samochodowe połączenie

Burmistrz Hanoweru w zakładach Volkswagena w Antoninku (2)  Foto: VW Poznan L.Zech

Współpraca z Poznaniem, status budowy nowej fabryki Volkswagena we Wrześni, programy edukacyjne kształcenia zawodowego prowadzone przez przedsiębiorstwo były głównymi tematami rozmów burmistrza Hanoweru Stefan Schostok w naszym mieści.

Burmistrz Hanoweru w zakładach Volkswagena w Antoninku (1)

Oba miasta, Poznań i Hanower, są miastami partnerskimi i widać to również w naszych dobrych kontaktach. Siedziba główna marki VW Samochody Użytkowe znajduje się w Hanowerze a nasi pracownicy bardzo często podróżują pomiędzy tymi miastami. W ten sposób powstają więzi zawodowe i prywatne, co przyczynia się do dobrych kontaktów – podkreślał podczas wizyty w Antoninku prezes Zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Volkswagen Poznań to obecnie trzy zakłady produkcyjne na terenie Poznania i Swarzędza oraz czwarty zakład w budowie w Białężycach k. Wrześni. Fabryka Spółka jest jednocześnie największym pracodawcą w regionie. Obecnie zatrudnia 8000 osób, a wraz z uruchomieniem fabryki we Wrześni liczba ta wzrośnie do 10.000 pracowników.

Nowa fabryka we Wrześni położona jest 40 kilometrów na wschód od Poznania i pod każdym względem korzysta z bliskiej lokalizacji Volkswagen Poznań w Antoninku zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, a przede wszystkim zaś doświadczenia pracowników.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz