K U L T U R A

Poznań Game Jam 2012

Poznań Game Jam 2012  Foto: ZOO - Coworking@Poznań

W miniony weekend w poznańskim coworkingu ZOO odbył się Poznań Game Jam 2012. Była to część światowej imprezy Global Game Jam, podczas której uczestnicy tworzyli gry na zadany temat. W tym roku myślą przewodnią był uroboros – wąż, który bez przerwy pożera samego siebie. Zadanie trudne, tym bardziej, że zawodnicy na ukończenie gry mieli tylko 48 godzin. W spotkaniu brały udział zarówno osoby rozpoczynające przygodę z tworzeniem gier jak i starzy wyjadacze. Ostatecznie na starcie stanęło 20 osób, razem stworzyli aż 9 gier.

Do wygrania była oczywiście chwała i miejsce w światowej społeczności Global Game Jam. Dodatkowo, dzięki sponsorom: Grupie PrimeSoft oraz Progamers.pl, w lokalnej odsłonie konkursu, twórcy najlepszych gier mogli zdobyć nagrody o łącznej wartości ok. 5000zł.

Trudno było wybrać zwycięzców. Nikt nie spodziewał się tak wysokiego poziomu imprezy. Pierwsze miejsce zajął Piotr Sienkowski, twórca gry Hungry Snake. Sędziów projekt przekonał doskonałym wykonaniem oraz ważnym przesłaniem – walka z otyłością. W grze wcielamy się w bardzo głodnego węża. Naszym zadaniem jest zaspokojenie jego pragnienia wybierając odpowiednie pożywienie. W zależności od naszych wyborów wąż staje się bardziej atletyczny lub bardziej ociężały. Gra działa na urządzeniach firmy Apple, mamy nadzieję, że Piotr umieści ją niedługo w Apple Store.
Drugie miejsce zajął Mikołaj Kaminski z niezwykle zaskakującą, wręcz szokująca ale również przezabawną i niezwykle grywalną grą Super Pig. Gra jest dostępna na stronie autora (sprawdź). Akcja dzieje się w bardzo ciemnych uliczkach, główny bohater musi uratować niewiastę, która zabłądziła i stoi przestraszona na końcu każdej planszy. Niestety żeby odkryć do niej drogę będzie musiał poświęcić swoje życie i odrodzić się na nowo.
Trzecia nagroda została podzielona między dwie drużyny, jury nagrodziło grę Snake Jump – Piotr Machowski oraz Robert Podgórski oraz Obrońcę Doliny Rozpudy Filipa Moeglich.

Wyróżnienie otrzymała gra Rewolucja Je Swój Ogon. Główny bohater – Tusk stoi na straży internetu i musi odcinać go złym Anonymusom nie krzywdząc przy tym dobrego Józefa, który ściąga tylko oryginalne materiały z sieci. Gra jest niezwykle wciągająca oraz porywająca ze względu na ostanie wydarzenia w Polsce.

Wszystkie gry można zobaczyć tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz