POZnań

Poznań Game Arena – padnie kolejny rekord?

Targi PGA 2015  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Targi PGA 2015

Tegoroczna edycja targów Poznań Game Arena ma przyćmić wszystkie dotychczasowe. Z pewnością mają być największe w historii. Udział zapowiedziało ponad 150 wystawców. Czy padnie także rekord frekwencji? Organizatorzy spodziewają się nawet 80.000 zwiedzających.

W tym roku zajmujemy 8 pawilonów, dokładamy największą halę wystawienniczą, czyli pawilon numer 5, a dla porównania podam, że w 2008 roku całość ekspozycji PGA mieściła się w tym pawilonie – przypomina Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena – w tym roku to jest tylko jeden z kilku, będzie też 850 stanowisk do gier, 150 wystawców, 3 dni niesamowitej rozrywki.

PGA 2013 - Poznań 18.10.2013 r.

Podczas PGA poznamy najnowsze gry, sprzęt komputerowy i akcesoria dla graczy. Nie zabraknie także youtuberów i profesjonalnych gamerów, którzy będą opowiadać o swoich doświadczeniach i pracy. Udział w targach zapowiedzieli najwięksi producenci, którzy przygotowali dla gości wiele atrakcji, by przyciągnąć ich na swoje stoiska.

Podczas Poznań Game Arena możemy liczyć na spore emocje, jakie towarzyszą zazwyczaj turniejom dla graczy. Ich uczestnicy rywalizować będą grając m.in. w Heartstone, Fifa’16 oraz dobrze znany, organizowany w Poznaniu od 2005 roku Tekken Tej Tournament.

Dodatkowo odbędzie się zorganizowana specjalnie z myślą o przedstawicielach branży wydarzenie Game Industry Conference. Ma to być forum ułatwiające zawieranie kontaktów biznesowych, dyskusję oraz wymianę doświadczeń.

Nowością tegorocznej edycji będzie Indie Boost, gdzie indie developerzy będą mieli okazję spotkać inwestorów, wydawców i dystrubutorów – zapowiadają organizatorzy.

Targi Poznań Game Arena odbywać się będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w weekend od 21 do 23 października.

Targi PGA 2014

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz