POZnań

Poznań będzie miał nową wieżę

Nowa wieża na Ławicy  Foto: Prochem

Nowa wieża na Ławicy Foto: ProchemChodzi o nową wieżę kontroli ruchu lotniczego, która powstanie na terenie poznańskiego lotniska.

Na działce o powierzchni 0,7861 ha, położonej w północnej części Portu Lotniczego Poznań-Ławica, oprócz 36-cio metrowej wieży zostanie zbudowany ośrodek radiokomunikacyjny.

Teraz wyłoniony w przetargu projektant ma dziesięć miesięcy na dostarczenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej projektów budowlanego i wykonawczego.

Wyrażam ogromne zadowolenie z decyzji PAŻP i realizacji inwestycji na naszym lotnisku – powiedział Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica – zwieńczy ona trwający program rozbudowy i modernizacji infrastruktury portowej. Wieża pełni w porcie podstawową rolę, jest też jego lotniczym symbolem. Nowy ośrodek kontroli ruchu z pewnością ugruntuje pozycję Poznania na mapie polskiej przestrzeni powietrznej – stwierdził Mariusz Wiatrowski.

Budowa nowej poznańskiej wieży kontroli ruchu lotniczego zostanie częściowo sfinansowana ze środków europejskich.

Oprócz wysokiej wieży kontroli, zostanie również zbudowany budynek wraz z zapleczem techniczno-administracyjnym (2322 m² powierzchni użytkowej) oraz drogi dojazdowe i parkingi. Całość ma być gotowa do 2015 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz