Sport

Poznaliśmy pierwszego uczestnika Memoriału Gołasia

XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ostatni weekend przed zakończeniem wakacji w Zalasewie koło Swarzędza rozegrany zostanie XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy pierwszego uczestnika, który weźmie udział w tym wydarzeniu. Jest nim jeden z faworytów do zwycięstwa w obecnej edycji PlusLigi.

Pierwszym potwierdzonym przez organizatorów uczestnikiem XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia jest zespół Projekt Warszawa. Podopieczni Piotra Grabana rozpoczęli sezon od zdobycia ubiegłorocznego turnieju w Zalasewie, a w lutym wywalczyli Puchar Challenge, pokonując w finale włoski Vero Volley Monza. W rodzimych rozgrywkach stołeczny klub prezentuje się doskonale, wygrywając 22 z 29 meczów w PlusLidze i jest uznawany, obok Jastrzębia, Zawiercia i Rzeszowa, za jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski.

Udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia jest dla nas wspaniałą okazją do wspomnienia znakomitego człowieka i siatkarza, jakim był Arek. Cieszę się, że wypełnione co roku trybuny w Zalasewie pokazują, że kibice w naszym kraju o Nim pamiętają. To wszystko sprawia, że chętnie tu wracamy – mówi Piotr Gacek, wiceprezes Projektu Warszawa.

W składzie drużyny ze stolicy znajdują się tacy znakomici siatkarze jak Bartłomiej Bołądź, Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona, Jan Firlej czy Artur Szalpuk. Nie brakuje w niej także zagranicznych zawodników, takich jak Kevin Tillie, Linus Weber, Igor Grobelny czy Taylor Averill. Projekt Warszawa odniósł sukces na poprzednim Memoriale, pokonując Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Berlin Recycling Volleys.

Projekt Warszawa znakomicie zaprezentował się przed Swarzędzką publicznością na poprzednim Memoriale, gdy pokonał Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Berlin Recycling Volleys – wspomina Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Z przyjemnością ugościmy tak uznaną siatkarską markę ponownie. Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców na dziewiętnastą edycję imprezy, która od 2018 roku odbywa się w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie – dodaje.

W XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia wezmą udział cztery zespoły. Turniej odbędzie się w ostatni weekend wakacji, 31 sierpnia i 1 września. Organizatorzy zdecydowali się przyspieszyć termin imprezy w związku z kończącym się w połowie sierpnia sezonem reprezentacyjnym, zakończonym finałem igrzysk olimpijskich.

Sezon reprezentacyjny kończy się w tym roku w połowie sierpnia finałem igrzysk olimpijskich, stąd naszą imprezę zaplanowaliśmy znacznie szybciej niż dotąd – mówi Anna Sumelka, organizatorka Memoriału. – Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników siatkówki, atrakcji nie zabraknie – dodaje zachęcająco.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz